Koupejte se v bazénu už od dubna

Věděli jste, že se ve svém bazénu můžete koupat třeba od dubna do října? Stačí využít způsoby, jak v bazénu udržet teplejší vodu. Nejpohodlnější a nejefektivnější je bazén zastřešit a ohřívat tepelným čerpadlem.

Pod zastřešením se můžete koupat třeba v dešti

Ani špatné počasí vám nemusí pokazit koupání, pokud si pořídíte podchozí zastřešení. Získáte s ním krytý kousek prostoru, kde můžete relaxovat nebo se hned u bazénu převléct do suchého oblečení.

Zastřešení je navíc nejpohodlnější způsob, jak bazén ochránit před nečistotami a zajistit bezpečnost dětí a domácích mazlíčků. Prostě ho zatáhnete a je to.

Posuvný kryt udrží vodu o 6–8 °C teplejší.

Zastřešení vám přinese zase nové zážitky s bazénem. Vytvoří u bazénu vaši vlastní wellness zónu, kde si odpočinete a naberete síly. A budete to všechno mít hned u domu.

Vyšší teplotu vody zajistí i vyhřívání

Je škoda mít bazén, do kterého nikdo nechodí, protože je voda studená. Existují různé možnosti vytápění bazénu, ale liší se úsporností a efektivitou.

Solární panely jsou oblíbené řešení, ale hodí se hlavně pro nezastřešené bazény. Ty zastřešené získávají dost tepla ze sluníčka už díky skleníkovému efektu.

Nejefektivnější je tepelné čerpadlo. To odebírá energii přímo z teplého vzduchu – na 1 kW energie dodá do bazénu dalších až 6 kW, takže funguje ekologicky i v zatažených dnech. Navíc se dá zapojit jednoduše za filtrační čerpadlo, nevyžaduje žádné velké zásahy do bazénu.

Pokud máte doma kotel nebo krb, také ho můžete využít k vyhřívání bazénu. Stačí pořídit a zapojit tepelný výměník.

Nemáte bazén? Vyberte si ho už teď

Většina lidí řeší bazén až na jaře, takže v bazénových centrech je plno a stavebním firmám se prodlužují termíny. Velmi výhodné je vybrat si bazén už v zimě, v klidu a svým tempem.

Jak vybrat? Mrkněte se na nabídku laminátových bazénů.

„Je teď po sezóně, a tak máme na každého zákazníka dost času,“ říká bazénář Michal Vlášek. „Doporučujeme lidem, aby si bazén vybrali už teď. Zdarma jim ho uskladníme do jara, pak už jen stačí zavolat 4 týdny předem a dohodnout termín montáže. Máte tak jistotu, že na jaro a léto bude už bazén připravený. Stává se často, že když to někdo nechá na poslední chvíli, nakonec přípravy do koupací sezóny nestihne.“

Komerční prezentace

16.1.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist