Květinová velikonoční aranžmá pro vaši inspiraci

Jarní květiny a velikonoce patří neodmyslitelně k sobě. Veselé barvy, které v období velikonočních svátků rozjasňují nejen přírodu, ale i naše příbytky jsou velmi osvěžující i pro nás samotné. Vyzdobit si jarními květinami byt, to znamená osvěžit se na duši a alespoň na chvíli nechat plavat běžné starosti všedního dne. Pojďte se tedy s námi podívat, jaká květinová velikonoční aranžmá se mohou postarat u vás doma o sváteční atmosféru.
kvetinove-hnizdo-se-hodi-do-interieru-i-exterieru-1100x618.jpgCelá galerie 26 Zdroj: Lucie Peukertová

Většinu květinových aranžmá si můžete bez velké námahy vyrobit sami. Postačí k tomu obvykle vajíčka anebo alespoň vaječné skořápky, jarní kvítky ze zahrádky anebo donesené z procházky a pár větviček z keřů, které se právě začaly zelenat. Doma má každý obvykle nějakou tu miniaturní vázičku, květináček nebo jinou nádobku vždy v zásobě.

Jestliže nemáte v plánu vajíčka zdobit, vůbec to nevadí, hodit se budou i ve zcela přirozených barvách, v béžové a bílé, což je nakonec trend poslední doby. A pokud chcete mít vajíčka přece jen nazdobená a na jejich výzdobu vám nezbývá čas, vajíčka na dekoraci můžete zakoupit.

Při velikonočním tvoření si lze k snadné dekoraci lehce dopomoci využitím jak papírových, tak hlavně textilních ubrousků. Lehounké barvičky ubrousků by měly samozřejmě odpovídat jarnímu ladění. K velikonocům patří také velké množství symbolů ze zvířecí říše, jako například slepičky, kohoutci, kuřata, zajíčci, ptáčci, housátka, kůzlata, jehňata, zkrátka všechna mláďata, co se rodí s příchodem jara. Takže ani vy na ně při tvorbě velikonočních dekorací nezapomínejte.

Velmi jednoduchou velikonoční dekoraci mohou představovat také svícínky ze skořápek. Vmáčkněte do sebe několik polovin skořápek a do nich pak vložte čajovou svíčku. Do spodní skořápky je zapotřebí vylámat opatrně otvor tak, aby svícínek pevně stál a nevyvracel se. Z březových nebo břečťanových větviček, z jejich měkkých mladých konců, sviňte několik věnečků podle počtu svícínků a svíčky ve skořápkách pak postavte do středů těchto věnečků. Velmi jednoduchá jarní dekorace je hotová.

Přejeme vám hodně zajímavých dekoračních nápadů a šikovné ruce při jejich realizaci.

Text: Zuzana Bohdalová

8.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist