Květinové dekorace k Svátku matek

Maminky si jistě alespoň jednou v roce zaslouží vychutnat v klidu svůj svátek, který se slaví druhou květnovou neděli. Je mnoho způsobů, jak v tento den udělat našim maminkám radost. Při této příležitosti rozhodně nemá být kytička opomenuta.
jarni-varianta-vysadby-s-prvosenkami-1100x618.jpg Zdroj: Lucie Peukertová

Svátky, které tak či onak vzdávaly hold ženám, mají ve světě dlouhou tradici. Už ve starém Řecku uctívali ženy jako dárkyně života.  I v pozdějších dobách se svátek matek uznával například v Anglii, kde se konala tzv. Mateřská neděle.  Novodobá podoba svátku matek je spojena s Američankou Annou Reevers Jarvisovou, matkou jedenácti dětí, která se koncem 19. století začala angažovat za práva matek.  Zemřela druhou neděli v květnu v roce 1906.

K oslavám svátku matek patří samozřejmě především květiny. Ať už jsou to květiny v klasické kytici, nebo vypichovaná aranžmá. Od věci není ani darovat květinu v květináči. Kytice můžete věnovat i s vhodnou vázou – nemusí být jen ze skla nebo keramiky, ale může jít i o pěkný košík, nebo pletený obal, do nějž sklenici s květinami postavíte.

Okouzlující květinové srdíčko se ideálně hodí pro tuto sváteční příležitost. Nejprve do vlhké aranžovací hmoty ve tvaru srdce zapíchněte několik výhonků břečťanu a hmotu obalte bílým kokosovým vláknem. Rozvrhněte si rozložení konvalinek. Konvalinku kdysi mnichové popsali jako květinu plnou půvabu a nevinnosti.

Pestrá paleta barev nejrůznějších květin je v tomto období je již dobře dostupná. K vytvoření působivého aranžmá můžeme využít jak květiny s kratší, tak delší trvanlivostí.  K dispozici máme mnoho barev nejrůznějších odstínech. Lze vytvořit luxusní aranžmá z netradičních květin stejně jako využít strohou klasiku a třeba zakoupit kytici růží. Maminku potěší jistě i květinové aranžmá určené do interiéru.

Klasikou, která mluví za vše, jsou vypichovaná aranžmá ve tvaru srdce.  Srdce je znázorněním citu, lásky a vztahů, takže se ke dni oslav svátku matek velmi dobře hodí. Zvolíme-li k jeho ztvárnění maminčiny oblíbené květiny, bude jistě okouzlena a my potěšeni, že jsme jí udělali radost.

Text: Zuzana Bohdalová

23.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist