Květiny zdobící schody – inspirujte se

Ať už jsou to schody do domu nebo schody kdekoli v zahradě, je pěkné, když je vyzdobíme květinami. V zahradě je to ještě o něco snazší, můžeme použít mnohé druhy, o které nebude třeba se nijak intenzivně starat, a ony porostou takřka samy. Květiny v nádobách budou vyžadovat péče více, ale to rozhodně nevadí, za tu krásu a potěšení při pohledu na ně to jistě stojí.
shutterstock_442164886-1100x618.jpgCelá galerie 22 Zdroj: shutterstock.com

Máte-li jen malou verandu a k ní vedoucí jen 2, 3 schody či schůdky, i tehdy je můžete vyzdobit krásnými rostlinami. Prostor pro dekoraci bude sice malý, ale o to lépe může být využit. Takže zvolte své oblíbené rostliny a s jejich využitím vytvořte originální květinovou sestavu. V případě, že máte k dispozici větší prostor, můžete přidat nejrůznější stojany, židličky, nebo lavičku, která bude odpovídat stylu verandy a tomu přizpůsobit i květinovou dekoraci. Zajímavě vypadá kaskáda květin v konvičkách umístěná na schůdcích nad sebou. Vypadá to, jako by se květiny přelévaly díky svým květům z jedné konve do druhé.

V případě, že z vašeho domu na zahradu vedou kamenné nebo dřevěné schody, je ideálním doplňkem tohoto rustikálně vyhlížejícího prostředí takový materiál, jako jsou dřevěné soudky, kamenná koryta, staré plechové konve a konvičky, hliněné květináče.

I koberec na schodech může být zajímavou součástí výzdoby schodů. Originální způsob výzdoby je vždy vítán, a tak i v tomto případě vyzkoušejte něco nového. Květinovou výzdobu můžete doplnit ještě sestavou oblázků.  Chcete-li květinovou výzdobu mít i na dlouhém schodišti, je vhodné ji sjednotit tak, že květiny vysadíte do stejných nádob, aby celé schodiště takto vyzdobené působilo kompaktním dojmem.

A nakonec ještě něco o schodech či schodištích nevyužívaných. Pokud je to alespoň trošku možné, nechejte je zarůst. Zvolte některé druhy dobře se rozrůstajících pokryvných trvalek nebo skalniček, kterých máte na skalce dost a zaexperimentujte. Jakmile se takový kvetoucí koberec na vašich starých nepoužívaných schodech po pár letech rozroste, bude to opravdu okouzlující a nevšední dekorace.

Další inspiraci ke květinové výzdobě schodů naleznete v naší fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová

13.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist