Lenošivé Velikonoce na terase

Po dlouhé zimě se nám už chce vyjít ven, na slunce a na vzduch. Velikonoční volno je k tomu skvělou příležitostí. Pokud nikam nejedete, je čas vyrazit alespoň doma na terasu.

Protože terasa se nachází většinou na jižní straně domu, je tady už krásně teplo hned jak zasvítí slunce a paprsky se opřou do fasády. I když to třeba ještě nebude luxusní letní posezení, to vůbec nevadí, naopak. A potom – na vzduchu lépe chutná a o čerstvém chladivém jarním vzduchu to platí dvojnásob. Takže o velikonoce vzhůru na terasu a zahradu. Když zafouká, stačí se pořádně obléknout a na židle položit měkké polštáře. Nejdříve ale terasu vyzdobíme: dokoupíme květináče všech druhů a barev – a vybereme záplavu jarních květin.

Velikonoce na terase? Květiny na stůl!

Terasový stůl o Velikonocích prokoukne, když do jeho středu postavíme skupinu barevných květináčů s jarními květinami. Stačí tři čtyři květináče a stejný počet různých barev tulipánů. Nebo vyberte sněhobílé květináče s dvěma odstíny něžných ocúnů, případně terakotové květináče a k tomu bílé velkokvěté petrklíče.

Velikonoce na terase? Barevná záplava kolem stolu!

Možná vám už kolem terasy vyrašily polštáře ocúnů, trsy bledulí a něžné sněženky. Jestli ale ne – můžeme tomu napomoci a terasu a její okolí doslova zasypat květy v nádobách.Ven na terasu se hodí především praktické nerozbitné květináče. Například ty z pozinkovaného plechu, které můžeme koupit bez barevné úpravy, anebo ve svěžích jarních barvách – zelené a žluté, případně se prodávají také s decentními vzory tón v tónu.Designově vynikající samozavlažovací květináče nové generace z vysoce kvalitního plastu vzhled terasy povýší a zasadíme-li podle barvy a tvaru tu správnou rostlinu, o výsledný efekt bude postaráno. Vybrat můžeme „jarní“ barvy těchto květináčů od žluté přes oranžovou po zelenkavou – anebo vsadit na klasiku v bílé nebo přírodní barvě.

A konečně na terasu patří keramika, terakota. Tady lze vybírat z nepřeberné nabídky květináčů, koryt, džberů, truhlíků, amfor a váz.

 

Z hliněných květináčů, které máme doma, můžeme ale také sami vyrobit originální kousky podle vlastního vkusu – stačí na ně třeba jen namalovat široké bílé pruhy. Nebo zkuste zelené žluté a oranžové vlnovky, kroužky, elipsy, puntíky…Vytvoříte tak soubor velikonočních květináčů, do kterých dejte třeba osení.

Co všechno zasadíme

 

Do květináčů, koryt, truhlíků zasadíme jarní květiny – tulipány, hyacinty, ocúny nebo petrklíče a také vyšší bílé a žluté narcisy. Krásnou šťavnatou zelení rozzáří své okolí vzrostlé osení anebo drobné hrnkové druhy bambusu. A jestli nic nestihneme koupit, nevadí, zapojíme fantazii a improvizujeme. Do květináčů lze naaranžovat suché květiny nebo okrasné trávy či čerstvé vrbové proutky; anebo do nich můžeme jednoduše vložit čerstvé řezané květiny, jako třeba obrovský pugét žlutých tulipánů. A můžeme začít trávit velikonoce na terase v záplavě voňavých květin.Další inspirace nejen pro velikonoce na terase ve článku TIP na velikonoční dekorace

Alena Jansová

24.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist