Letní relax s novým zahradním nábytkem

Vždy před začátkem nové zahradní sezóny se předhánějí dodavatelé na našem trhu s novou nabídkou zahradního nábytku a někdy je doslova těžké se v této nabídce orientovat. Abyste si s novým zahradním nábytkem užívali v sezóně příjemné chvíle a pohodlně se vám na něm relaxovalo, je dobré vědět, z čeho všeho je možné vybírat a na co se při nákupu zahradního nábytku zaměřit. My vám s tím pomůžeme.
shutterstock_774703183-1100x618.jpgCelá galerie 14 Zdroj: shutterstock.com

V prvé řadě je třeba rozhodnout o tom, kolik místa z vaší zahrady, terasy či balkonu může takový sezónní nábytek zabírat. Dalším kritériem při výběru bude jistě to, kolik času jste schopni a ochotni věnovat údržbě zahradního nábytku anebo to, zda máte či nemáte domácí mazlíčky, kteří by se s vaším novým zahradním nábytkem mohli potýkat a případně ho i ničit. Také barva a materiál tento výběr mohou výrazně ovlivnit. A v neposlední řadě je tu finanční otázka.

A jaký nábytek se hodí na balkon? Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem je třeba vybírat na balkony nábytek menší, skladný anebo rovnou skládací. Pro tyto prostory mohou být ideální jak stohovací židle, křesla, anebo speciální balkonové sety složené například z půlkruhového skládacího stolu a 2 skládacích židlí. Veškerý takovýto nábytek vám pomůže šetřit místo při uložení. Samostatně prodejné jsou půlkruhové balkonové stolky vyráběné z oceli, kdy je konstrukce ošetřována například bílým práškovým lakem. Takové stolky se dají pohodlně zavěsit na okraj balkonu a přišroubovat. Váží okolo 5 kg a jejich maximální rozměr je 70 cm. Pořídit si můžete i balkonový slunečník, který má ergonomicky tvarovaný design.

Na slunci je příjemně, ale přemíra slunečního záření může škodit, a to nejen vám, ale i vašemu zahradnímu nábytku. A s tím je třeba počítat a pořídit si včas na léto takové vybavení, které vás před sluníčkem také ochrání. Nejen slunečníky, markýzy anebo zahradní pavilóny jsou tu pro pohodlí a stín, ale rovněž velký výběr je i mezi zahradními houpačkami, které díky přistínění poskytnou dostatečný úkryt před žhnoucím letním sluncem. Nově se dostávají do nabídky i houpací lehátka se stříškou, která v robustní konstrukci kombinují plast, textilii a polyester využitý na stříšku. Jste-li milovníky slunění a opalování, pak jistě přivítáte širokou nabídku zahradních lehátek z oceli nebo aluminia s textilními potahy, ať již ve skládacím provedení, v decentních i pestrých barvách anebo s nastavitelnými opěrkami či polohovacím nastavením zad.

Kombinovatelný sezónní nábytek je současný trend. Chcete-li si sestavit zahradní nábytek podle vašich představ, není to žádný problém. Kombinace materiálů a různých designů nábytku jsou momentálně in. Je to trend, který se stále více objevuje i u interiérového nábytku. Takže se nebojte kombinovat, půjdete s dobou.

Vyberete-li si vhodný zahradní nábytek pro váš venkovní prostor, život na zahradě nebo i na balkoně či terase si jednoduše zamilujete!

Text: Zuzana Bohdalová

30.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist