Longwood Gardens ve vánočním ladění

Některé slavné zahraniční botanické zahrady a parky se oblékají v období vánoc do slavnostního šatu. Je to hezká tradice, se kterou se v našich zeměpisných šířkách nesetkáváme. Výzdoba Longwoodských zahrad je doslova fascinující. Rozzářené vánoční stromy, květiny tradičních vánočních barev, všude světla a světýlka, zkrátka neopakovatelná atmosféra vánoc, která zde na každého návštěvníka dýchne je opravdu úchvatná.
poinsettia_vanocni-hvezda-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Longwood Gardens patří k jedněm z největších zahrad v USA. Návštěvníky zde vítají v průběhu celého roku. Ti zde vždy najdou něco nového, poutavého. Celková plocha zahrad zabírá území 4,2 km2 a nachází se ve státě Florida. Celou plochu tvoří 20 venkovních a stejný počet vnitřních zahrad, ve kterých je možné spatřit na 11 tisíc druhů stromů, keřů a dalších rostlin.

Zde je vždy co obdivovat, čemu se učit a čím se nechat unést. Své expozice tu mají pěstitelské špičky různých zahradnických oblastí. Na návštěvu je dobré se vždy předem připravit, zjistit si například dle informací na internetu, které rostliny právě kvetou a podle toho si návštěvu naplánovat.

V bohaté nabídce Longwoodu v různých sezónních obdobích lze spatřit fascinující výjimečnost orchidejí, jarní nádheru kvetoucích cibulovin, navštívit může Longwood v podzimních barvách nebo v období festivalu fontán. K vrcholům však každoročně patří vánoční ladění výstavních zahradních prostor, které lze zhlédnout pravidelně vždy v prosinci až do 6. ledna roku následujícího. Vstupenky jsou k zakoupení i předem prostřednictvím internetu.

Květiny, které jsou zde ve vánočním období k vidění, jsou amaryllisy, begonie, kaly, vřesy a vřesovce, orchideje, poinsettie, růže, cesmíny, lilie, narcisy, coleusy, euphorbie, bramboříky. Ve velkém množství aranžované květinové plochy vytvářejí doslova celé koberce jakoby utkané z živých rostlin. Uvnitř i ve venkovních prostorách září na tisíce světel a světýlek umístěných na stromech, keřích a vánočních stromcích. Návštěvníci se nechávají okouzlit keři a stromy tvarovanými do nejrůznějších ornamentů a tvarů zvířat.

Rodinná vánoční procházka v těchto fascinujícím způsobem vyzdobených prostorách jistě zůstane navždy nezapomenutelným zážitkem pro každého z návštěvníků Longwoodských zahrad.

Text: Zuzana Bohdalová

20.12.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist