Mandevila

mandevila-mandevilla-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Mandevila je spíše keř. Má obrovské květy, které mají 5 až 10 cm a jsou většinou v bílé, červené, růžové nebo žluté barvy. Rostlina má krásné tmavě-zelené až 20 cm dlouhé listy.

Botanický název Mandevilla
Kategorie Exotické rostliny
Čeleď Toješťovité
Pěstování Po donesení z obchodu přesaďte do většího květináče. Poté, co se rostlina rozroste, už se s ní bude manipulovat těžko. Nejlepší je drenáž na dně a zemina pro balkonové rostliny nahoře. Uspějete i s rašelinou v kombinaci s pařeništní zeminou. Ve chvíli, kdy vám připadá, že rostlina přestává růst a kvést, je čas na ještě větší nádobu. Vyberte jí místo, kde je dostatek tepla, ale zároveň na ni nebude pálit celý den slunce. V létě má ráda polostín na balkoně, zazimujte rostlinu nejlépe na světlém místě kde nebude mrznout. Mandevila roste rzchle. Za jediné léto totiž dokáže mandevila poporůst až o dva až pět metrů, takže vám za několik roků zvládne okupovat celý balkon. I proto je třeba dbát na oporu, nejlépe mříž nebo síť či pletivo, do kterého se může rostlina zaplést.
Zajímavosti Pochází ze střední a jižní Ameriky, najdete ji volně růst v oblastech od Mexika až po Argentinu. Exotická mandevila je jedovatá, proto dávejte pozor, pokud ji někam přenášíte nebo s ní jinak manipulujete. Tekutina, která vyteče z ranky, umí podráždit pokožku. Proto ji dejte daleko od dětí nebo koček a psů.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/mandevila-exoticka-novinka-ktera-ovladne-vas-balkon.html
4.4.2012 5:00
Více o tématu: Toješťovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist