Máte kam ukládat zahradní nářadí?

S nástupem jara a nové zahradní sezóny přijde na řadu i potřeba uskladnit někde nářadí, které budeme každou chvíli na zahradě potřebovat. Povalovaní ledabyle odloženého nářadí se nám může vymstít leda tak úrazem, nehledě na to, že nepříznivé počasí ho může zbytečně ničit a připravovat o delší životnost. Nemáme-li kam nářadí ukládat, pravděpodobně přijde na řadu stavba nějakého přístřešku na nářadí – kůlny, nářaďovny, malého zahradního domku či alespoň přístřešku.
shutterstock_1297286851-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Mějte nářadí po ruce a vždy dobře uskladněné

Obecně platí, že složený kryt na nářadí, či přístřešek vám může jedině ušetřit čas a peníze, bude totiž pečlivě a za jakéhokoli počasí chránit vaše věci. Jedním z důvodů, proč si jej pořídit je, že nebudete mrhat svým úsilím na neustále se opakující vyndávání a převážení věcí odněkud z garáže, sklepa a jiných vzdálenějších míst. Pokud vše budete vždy ukládat na svém místě, bude i přístup k jednotlivému nářadí mnohem jednodušší a když budete potřebovat třeba jen strunovou sekačku, nebudete muset vyndat všechny věci, abyste se k ní vůbec dostali.

Dobré je mít dostatek úložného prostoru

Mnoho materiálu a věcí z domácnosti často degradujeme na věci ještě dostatečně využitelné na zahradě, ať už se jedná o některé kusy oblečení, květináče, rukavice nebo cokoli, co na zahradě ještě splní svůj účel, ale doma už to mít nechceme. Proto je dobré mít v zahradní kůlně dostatek vhodného úložného prostoru, například použít i z domu vyřazený kapsář, do kterého si vše můžeme pohodlně ukládat. Opětovné použití starého botníku je také dobrý nápad.  Je to skvělý způsob pro uložení drobného zahradnického nářadí a příslušenství.

Zahradničení a další podobné koníčky

Trávíte-li na zahradě hodně času a vaše koníčky tak nějak všechny se zahradničením souvisí, bude vhodné, aby vaše nářaďovna měla ještě o nějaký ten metr navíc a vy se tam mohli ukrýt například před náhlou letní bouřkou. Pokud je aranžování květin váš oblíbený koníček, tak je právě tento prostor ideální pro ukládání všech zásob a věcí, které k této činnosti potřebujete.

 

 

9.3.2023 7:00| autor: Zuzana Bohdalová | zdroj: Plánovač zahrady

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist