Mucholapka podivná

dionaea-muscipula-masozravka-masozravky-mucholapka-podivna-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Mucholapka podivná je masožravá rostlina patřící do rodu Dionaea, jehož je jediným druhem. Jak rostlina dozrává, může na vysokém stonku vysoko nad listy vytvářet květy. Rostlina má maximálně sedm listů a pokud jich má více, jedná se o novou rostlinu rostoucí na té mateřské. V takovém případě list odřízneme a samostatně zasadíme. Mucholapka podivná loví drobné živočichy prudkým zaklapnutím pasti. V blízkosti jejich „čelistí“ je řada malých chloupků. Pokud se nic netušící hmyz těchto chloupků dotkne, list se rychle zavře a svoji kořist již nepustí. Ta je potom uvnitř pasti pomalu pomocí enzymů uvolňujících se ze žláz na povrchu listu trávena a vstřebávána.

Botanický název Dionaea muscipula
Kategorie Exotické rostliny
Čeleď Rosnatkovité
Pěstování Mucholapka podivná je pro pěstění jedním z nejméně náročných druhů masožravých rostlin. Má jen málo požadavků. Důležité je zajistit jí dostatečnou zálivku, vysokou vlhkost vzduchu, plné slunce a kyselou půdu. Nejlépe se jim daří v rašeliništích, není potřeba je hnojit. Rostlinám se bude dařit nejlépe, pokud budou každých pár let přesazovány na jiné stanoviště. Mucholapka se může rozmnožovat také pomocí oddenků.
Zajímavosti Původem z USA.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/mucholapka-podivna-pestujte-masozravky.html
4.4.2012 5:00
Více o tématu: Rosnatkovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist