Na co je třeba myslet před renovací zahrady?

Budování ideálního domu není jen o interiéru, ale také o vytvoření atraktivního venkovního prostředí.

Stejně jako přestavba interiéru vyžaduje i renovace dvora a zahrady pečlivé plánování, návrh a realizaci. Chcete přece dosáhnout co nejlepšího výsledku. Na co je tedy třeba myslet při plánování přestavby dvorku?

Vytvoření rozpočtu

Stanovení rozpočtu je důležitým krokem v každém projektu. Na rozdíl od přestavby interiéru je třeba počítat také s náklady na údržbu. Trávník je třeba posekat, jezírko vyčistit a terasu a nábytek jednou za čas natřít novým nátěrem. Rozpočet na každou maličkost, na kterou si vzpomenete. Od ceny dřeva na altán až po stojan na kvety.

Pokud přestavujete venkovní prostor poprvé, může to znít děsivě. Vždy porovnávejte různé nabídky a poraďte se s přáteli nebo rodinou, kteří mají s podobnými projekty více zkušeností. Ale nemusíte se bát. Není to tak složitý úkol jako koupě nebo predaj domov.

Zkontrolujte svůj pozemek

Pokud plánujete rozsáhlou rekonstrukci, která zahrnuje výkopové práce, stavbu altánu nebo kůlny, řádně si pozemek zkontrolujte. Jsou zde nerovné povrchy? Jsou místa, kde se při dešti shromažďuje příliš mnoho vody? Může se to zdát jako maličkost, ale příčinou může být i netěsnost potrubí. Pokud máte podezření, obraťte se na firmu, která zkontroluje vaše potrubí, vodovodné prípojky atd. Na internetu najdete pomoc během několika sekund. Stačí zadat do vyhledávače například “krtkovanie nitra a okolie“ a zavolat.

Vytvořte si plán

Položte si základní otázky. Komu bude zahrada sloužit? Musí se do něj vejít děti nebo domácí zvířata? Je pro vás důležitější zábava, nebo odpočinek? Pečlivě naplánovaný design vycházející z vašeho životního stylu vám pomůže maximálně využít prostor, který máte k dispozici.

Pokud potřebujete obtisky pro reklamní účely, obraťte se na společnost Edon Bratislava.

3.10.2022 8:42| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist