Na návštěvě ve floristických obchodech nejen v Evropě

Stejně tak okouzlující jako krásné rozkvetlé zahrady během zahradní sezóny mohou být i floristické obchody, na jejichž vzhledu si jejich majitelé dávají obzvláště záležet. Zásobují je neustále čerstvými květinami, připravují z nich okouzlující aranžmá a ty vystavují jak uvnitř svých luxusních obchodů anebo stylových krámků, ale často i před nimi na chodnících, aby upoutali náležitou pozornost u kolemjdoucích a nalákali je dovnitř k nákupům a prohlídce.
kramek-s-kvetinami-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Každý z obchodů a obchůdků je pojat v jiném stylu, každý je zaměřen na trochu jiný sortiment, ale všechny mají něco společného, jedná se o to přinášet radost nejen těm, kteří z této prodejny obdrží některé z aranžmá třeba jako dárek, ale také i těm, kteří sem zavítají spíše náhodou – turistům, kteří sem přicházejí, aby spatřili onu krásu květin přímo na vlastní oči.

Některá květinářství se specializují například na prodej a květinovou tvorbu pouze z bíle kvetoucích květin, jako je tomu například ve floristickém obchodě v Harrogate, v samotném srdci Yorkshiru. Další nádhernou přehlídku květin, vazeb a poutavých aranží předvádí majitelka květinového studia Michelle Stewart ve svém království květin v Portchesteru, což je asi 10 km severozápadně od Portsmouthu v Anglii.

Vkusně upravený interiér, velká šíře květinového sortimentu, vždy čerstvé květiny, krásné květinové úpravy, usměvavá obsluha a pestrá nabídka i v dalším sortimentu, který s květinami bezprostředně souvisí, to jsou společní jmenovatelé takovýchto stylových obchodů s atmosférou, kterou jim všem vdechuje láska k oboru, láska k floristice a květinám vůbec. Každá návštěva takového květinového studia je pak pohlazením na duši i oku, návštěva, na kterou není možné nikdy zapomenout.

Text: Zuzana Bohdalová

4.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist