Nafukovací hrady a domy pro vaše děti

Doménou nafukovacích hraček už dávno není jenom horké léto. Ty tam jsou také doby, kdy byl nafukovací jenom míč a pár dalších věcí. V dnešní době už právě na jaře, kdy ještě není teplo na koupání, se děti mohou na zahradě dosyta vyřádit na rozmanitých nafukovacích atrakcích a hrát si s mnoha nafukovacími hračkami a sportovním náčiním.
nafukovaci-hrad-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Dneska může být v dětském světě, na hřišti nebo na zahradě nafukovací skoro všechno, když na to přijde. Koupit se dají skluzavky, hrací matrace i celé budovy a to v různých velikostech. Nafukovací předměty zahrnují pestrou škálu využití a dají se rozdělit zhruba na skákadla, domečky, skluzavky a potom sportovní atrakce. A to je nejen nafukovací sportovní náčiní, ale i hřiště, bazén nebo ring – tedy nafukovací je celá sportovní plocha. Na trávníku tak za pár minut – stavba netrvá dlouho – může vyrůst celé nafukovací městečko – domečky, skluzavky, hrady, skákadla, skluzavky, bazénky i sportovní kolbiště. A na to všechny děti nedočkavě čekají – někdo má rád romantiku a tak si užije ve středověkém hradě nebo romantické zámku, jiné sportovně zaměřené děti čeká vyžití ve sportu.

Nafukovací domy, hrady a tak dále…

Podívejme se dnes hlavně na předměty, do kterých se mohou děti schovat. Což je přesně to, co samozřejmě děti nejvíce milují – někam se pěkně zašít, ukrýt se. A největší dobrodružství je prožít v hradu jarní deštík, který buší do střechy. Nafukovací dětské domečky na sebe berou nejroztodivnější podoby. Mimo otevřených konstrukcí vypadajících jako matrace s cimbuřím jsou na trhu uzavřené „budovy“ v nejrozličnějším provedení –  královský hrad, zámek pro princeznu, kolotoč, jeskyně, parník, stan, košatý strom, chaloupka, auto…
​TIP: Na vyzkoušení si můžete hrady a podobně také pronajmout. Existují firmy, které nafukovací atrakce půjčují. To je také praktické třeba na dětskou narozeninovou oslavu, děti budou mít radost z většího výběru nafukovacích lákadel.

​Postaveno i zbouráno za chvíli

Atrakce se prodávají s kompresorem – takže už za čtyři minuty je bez námahy postaveno. Stačí nafouknout a na světě je nafukovací hrad s bludištěm v jakémkloliv barevném provedení. A když je potřeba, celý hrad se zase dá schovat do krabice. Všechny tyto výrobky pro děti i dospělé musejí splňovat bezpečnostní požadavky, jsou voděodolné a impregnované proti ohni. Každý výrobek má i přesnou konkrétní specifikaci týkající se bezpečnosti, správného zacházení i povolené zátěže: například objekt může být vhodný pro děti od 12 let, kterých na něm může být maximálně 6, vstup bez bot a ostrých předmětů.

Koupit nebo i pronajmout

A kam se pro nafukovací atrakce vydat? Pátrání nebude složité: na internetu najdete velké množství firem, které nafukovací objekty prodávají i pronajímají. Současně je pak i servisují, opravují. Inspirujte se třeba na atrakce-nezbeda.cz, hopstejn.cz, nafukovaci-atrakce.cz. Prodejní ceny jsou různé: prolézačku-hada koupíte za pár tisíc v závislosti na velikosti, ale třeba za skákací hrad (4×4 m) můžete dát 40 000 korun, za zastřešený narozeninový nafukovací dort (skákadlo) o velikosti 5×5 metrů kolem 50 tisíc korun. Pronájem atrakcí-skákadel pak zahrnuje dopravu, montáž a demontáž a také obsluhu, která dává pozor zejména na počet dětí na skákadle. Za skákací hrad na neděli tak dáte třeba 6000 až 7000 korun – stačí jen předem na zahradě vybrat vhodný terén. 

O další zábavě pro děti na zahradě čtěte v článku Zahrada, kterou si děti zamilují.

Alena Jansová

5.5.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist