Dřevěné kompostéry zahradám sluší

Dřevěné kompostéry zahradám sluší

Nářadí, vydáno 11. 05. 2011

Kompost je vlastně velký odpadkový bio koš. Pokud nechceme, aby hyzdil naši zahradu, ale naopak se stal její přirozenou součástí, měli bychom zvolit stylový kompostér. Dřevěné kompostéry dobře plní svou funkci a svým vzhledem zapadnou do každé zahrady.

Rostlina dne

Fazol šarlatový

Fazol šarlatový

Fazol má až čtyři metry dlouhou, nevětvenou, hustě olistěnou lodyhu. Listy jsou dělené. Květy fazolu jsou bílé,...

​Kompost bez kompostéru působí rušivě
Čerstvě posečená tráva, slupky od ovoce a zeleniny, piliny, popel, větve, to všechno je sice přírodní odpad, když se ale ledabyle povaluje na hromadě, vypadá stejně ošklivě jako jakákoli jiná skládka. Kompost sice patří do rohu užitkové zahrady, nikoli do její okrasné a reprezentativní části, přesto si zaslouží přinejmenším obyčejný prkenný ohradník. Vždyť toto místo je přeci zásobárnou živin pro všechny zahradní rostliny. Nehledě na to, že pokud jste majiteli malé zahrady, tak máte tuto nevzhlednou hromadu stále na očích. Kompost bez kompostéru působí velmi rušivě. A pokud máte na svém pozemku takových amatérských kompostů více, pak celá zahrada působí neupraveným dojmem. Kompostér přesně stanoví hranice mezi biologickým odpadem a zbylou částí zahrady.

Dřevěné kompostéry zahradám sluší

Dřevěné kompostéry jsou nejoblíbenější
Pokud se rozhodnete, že si na zahradu pořídíte kompostér , můžete si vybrat plastový, kovový, anebo dřevěný. Náš tip: Dřevěné kompostéry jsou stylové a sluší každé zahradě. Kvalitní dřevěné kompostéry nabízí například www.vladeko.cz, a to hned v několika provedeních a cenových relacích. Majitelé chaloupky u lesa nebo zahradní chatky si vystačí s menším prkenným kompostérem. Prkenný kompostér z nahrubo řezaných impregnovaných prken lze snadno složit i rozložit. Podle množství kompostovaného odpadu můžete přidávat další patra. Velká nebo reprezentativní zahrada si žádá velkorysejší řešení. Velkoobjemový kompostér půlkulatý, který je vyrobený z hladce frézované kulatiny, představuje ideální řešení pro větší zahrady. Také u tohoto kompostéru oceníte snadnou a rychlou montáž i demontáž. Obojí zvládnete během několika minut. Snadná rozebíratelnost ulehčuje práci zejména při přehazování kompostu. Jestliže máte krásnou velkou zahradu, jistě se Vám bude líbit kompostér kulatý z hladce frézované tlakově impregnované kulatiny. Kompostér snadno složíte i rozložíte. Dle potřeby můžete postupně přidávat či odebírat kulatiny. Díky opravdu robustnímu provedení zaručuje kompostér dlouhou životnost a trvanlivost i při celoročním užívání. Prkenný, půlkulatý, anebo kulatý? Záleží jen na Vás, který si vyberete. Stylový dřevěný kompostér si můžete objednat na www.vladeko.cz.

Dřevěné kompostéry zahradám sluší

Komerční článek


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha