Máte kam ukládat zahradní nářadí?

Máte kam ukládat zahradní nářadí?

Nářadí, vydáno 05. 03. 2015

S nástupem jara a nové zahradní sezóny přijde na řadu i potřeba uskladnit někde nářadí, které budeme každou chvíli na zahradě potřebovat. Povalovaní ledabyle odloženého nářadí se nám může vymstít leda tak úrazem, nehledě na to, že nepříznivé počasí ho může zbytečně ničit a připravovat o delší životnost. Nemáme-li kam nářadí ukládat, pravděpodobně přijde na řadu stavba nějakého přístřešku na nářadí – kůlny, nářaďovny, malého zahradního domku či alespoň přístřešku.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Mějte nářadí po ruce a vždy dobře uskladněné

Obecně platí, že složený kryt na nářadí, či přístřešek vám může jedině ušetřit čas a peníze, bude totiž pečlivě a za jakéhokoli počasí chránit vaše věci. Jedním z důvodů, proč si jej pořídit je, že nebudete mrhat svým úsilím na neustále se opakující vyndávání a převážení věcí odněkud z garáže, sklepa a jiných vzdálenějších míst. Pokud vše budete vždy ukládat na svém místě, bude i přístup k jednotlivému nářadí mnohem jednodušší a když budete potřebovat třeba jen strunovou sekačku, nebudete muset vyndat všechny věci, abyste se k ní vůbec dostali.

 

Dobré je mít dostatek úložného prostoru

Mnoho materiálu a věcí z domácnosti často degradujeme na věci ještě dostatečně využitelné na zahradě, ať už se jedná o některé kusy oblečení, květináče, rukavice nebo cokoli, co na zahradě ještě splní svůj účel, ale doma už to mít nechceme. Proto je dobré mít v zahradní kůlně dostatek vhodného úložného prostoru, například použít i z domu vyřazený kapsář, do kterého si vše můžeme pohodlně ukládat. Opětovné použití starého botníku je také dobrý nápad.  Je to skvělý způsob pro uložení drobného zahradnického nářadí a příslušenství.

 

Zahradničení a další podobné koníčky

Trávíte-li na zahradě hodně času a vaše koníčky tak nějak všechny se zahradničením souvisí, bude vhodné, aby vaše nářaďovna měla ještě o nějaký ten metr navíc a vy se tam mohli ukrýt například před náhlou letní bouřkou. Pokud je aranžování květin váš oblíbený koníček, tak je právě tento prostor ideální pro ukládání všech zásob a věcí, které k této činnosti potřebujete.

Inspiraci hledejte na našich stránkách

Ani pokud máte malou zahradu a na ní málo místa nemusíte zoufat, existují řešení, která se vejdou jak do malého dvorku, tak na malou zahradu a některé z těchto skladovací nápadů vám předkládáme v naší fotogalerii u článku, inspirujte se!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, buzfeed.com, flickr.com, cathywhatisoldis new.blogspot.com, home-dzine.co.za, ciaonewportbeach.blogspot.com, abacuscards.co.uk, finegardening.com, fleurt.typepad.com, decoratingyoursmallspace.com, arquitetura-pessoal.tumblr.com, vitaranunkler.blogspot.com, mannerofstyle.blogspot.com, thehappinessofliving.tumblr.com, thisoldhouse.com, uktv.co.uk, thecouponproject.com.


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

11. 10. 2018 Reagovat
Katrin: Zdravím, mám také menší zahradu a velkého psa. Jutové pytle s bylinkami vzali brzo za své. Musela jsem je nahradit kamenými květináči. Já jsem si pořídila https://www.obalove-materialy.cz/plastovy-bigbox-1200-1000-760-mm-3-liziny s víkem a jsem spokojená. Veškeré menší nářadí se tam vejde. Mám box umístěn hned vedle kompostu, takže nemusím stále obíhat dům a chodit do garáže. Big box je super v tom, že není těžký a přes zimu mi manžel vše dobře přenese a právě v garáži uschová. Je težké nemít dostatek místa jak na zahradě, tak v garáži. Manžel často opravuje kamarádům auta, a tak se mi stávalo, že moje zahradní nářadí se občas ztratilo... Vždy jsem chtěla zahradu s altánem, zahradním domkem, ale jak stárnu, jsem ráda i za to co mám, ostatně i tak na zahradě trávím hoooodně času.
23. 05. 2018 Reagovat
Tom: Dobrý den všem. Já mám nejmenší dům v okrese a k němu i nejmenší zahrádku. Opravdu se mi tam vejde jen stůl, gril, dvě židle a pár řádků zeleniny a bylinek. Ale i to je potřeba něčím obdělávat. Naštěstí se mi vedle výše zmíněného stolu vešla ještě tahle super bedna https://www.obalove-materialy.cz/zahradni-bedna-s-rozmery-118-45-57-cm-objem-320-l a tu teda doporučuju. Je v ní drobné nářadí, konev a jelikož do ní neprší tak i brikety podpalovač a pár květináčů. Děti na ní i sedí, takže babička ušila podprdelník a máme vyvýšenou lavičku.
20. 09. 2017 Reagovat
Veronika: Pekný článok :) Ja som už chytila nervy na ockovu dielňu :D potrebovala som kombinačky a nemohla som ich nájsť, akurát mali v lidli tie malé zásuvky z plastu, takže tam som mu roztriedila všetky klince a šrobiky :) na stenu som mu pribila drevenú doštičku, do ktorej som navŕtala diery a pozabodávala som tam rôzne skrutkovače a kombinačky. K tomu ešte 3 plastové bedne s vekom: https://www.obalove-materialy.cz/euro-prepravka-s-vikem-400-300-170-mm-seda a tam som poukladala podľa práce náradie. Som zvedavá ako mu to dlho vydrží :D lebo on keď začne majstrovať tak to stojí za to :) všetko je zrazu hore nohami
12. 05. 2017 Reagovat
jana: Kdybych měla zahradu, tak je zahradní domek ideální, ale bohužel bydlíme v bytě. Ale snad se k tomu domečku se zahradou někdy dopracujeme, je to můj sen. A hlavně tam mít strom s houpačkou :) No i když bydlíme v bytě, tak máme alespoň poměrně velkou terasu a něco se pěstovat dá :) Máme tam všechny možné bylinky, vánoční stromek v květináči, pomněnky a zase budou aspoň rajčata. Máme tam ještě nábytek a víc už by se tam toho asi nevlezlo. Květináčů už mám hodně, takže skladování jsem předtím řešila různě po komoře, jenže už to nebylo kam dávat. Pořídila jsem si protu tuhle bednu https://www.obalove-materialy.cz/zahradni-bedna-s-rozmery-118-45-57-cm-objem-320-l a je to super. Máme ji na terase, nářadí i květináče jsou schované a my máme další odkládací prostor na terase.
21. 06. 2016 Reagovat
Honza: Zdravím, děkuji za článek. Právě se chystáme pořídit nějaký zahradní domek (http://sdeleni.idnes.cz/kde-a-jak-uskladnit-naradi-a-zahradni-techniku-fa3-/rea-sdeleni.aspx?c=A110315_092106_rea-sdeleni_ahr), ať máme kam dávat vše potřebné. Zajímalo by mě, jaké ruční nářadí berete za nezbytné? Jinak je fajn mít třeba nějaký takovýhle kufřík: http://www.maister.cz/Rucni-naradi/Brasny-bedny-a-kufry-na-naradi/SENATOR-KUFR-HLINIKOVY-457x330x150mm.html, ve kterém má člověk přehled, kde co je :).
21. 06. 2016 Reagovat
Honza: Zdravím, děkuji za článek. Právě se chystáme pořídit nějaký zahradní domek (http://sdeleni.idnes.cz/kde-a-jak-uskladnit-naradi-a-zahradni-techniku-fa3-/rea-sdeleni.aspx?c=A110315_092106_rea-sdeleni_ahr), ať máme kam dávat vše potřebné. Zajímalo by mě, jaké ruční nářadí berete za nezbytné? Jinak je fajn mít třeba nějaký takovýhle kufřík: http://www.maister.cz/Rucni-naradi/Brasny-bedny-a-kufry-na-naradi/SENATOR-KUFR-HLINIKOVY-457x330x150mm.html, ve kterém má člověk přehled, kde co je :).

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha