Nové zahradní nářadí a další vybavení pro novou sezónu

Nové zahradní nářadí a další vybavení pro novou sezónu

Nářadí, vydáno 30. 10. 2013

Je vám líto, že letošní sezona na zahradě už pomalu končí a čeká nás dlouhé zimní období, kdy dění na zahradě budeme všichni pozorovat jen zpovzdálí? Nejste sami. Proto, aby nám toto období uběhlo co nejrychleji, měli bychom se pomalu začít těšit na sezónu novou. A aby bylo na co se těšit, nabízíme vám dnes takovou malou ochutnávku. V dnešním článku se zaměříme na tipy, jak využít staré zahradní nářadí, a to nejčastěji jako dekoraci a také uděláme takový malý průzkum toho, co se může objevit mezi zahradnickým náčiním a vybavením v příští sezóně.

Rostlina dne

Rozchodník

Rozchodník

Tato sukulentní rostlina se výborně hodí do skalek. Existuje na 400 druhů rozchodníků. Jejich dužnaté listy mohou být buď...

Pro novou zahradnickou sezónu pro nás připravila designérka Orla Kiely novou sadu malého zahradního náčiní s dřevěnou rukojetí a k tomu sadu designových obalů na květináče, vše spolu dokonale ladí. Zahradní nářadí má pracovní části vyrobené z nerezové oceli a na zavěšení mají v dřevěné rukojeti poutko. Nemusíte koupit rovnou celou sadu, můžete si pořídit i jednotlivé kusy zvlášť.

Rozhodli jste se vyřadit ze zahrady staré rýče a vidle a pro příští sezónu pořídit nové, pevnější a ne tak těžké? Pokud nevíte, co s tím starým nářadím, najdete inspiraci ve fotogalerii u článku. Přidáním starých hnízdních budek sesbíraných v sadě anebo od přátel doplňte toto nářadí a vytvořte si tak na své zahradě, třeba u plotu, zákoutí ve vintage stylu. I zahrada může být přece vtipná a s nápadem. Místo starých hnízdních budek, které by už svému účelu nesloužily, vyvěste ale ještě letos na podzim nové. Kdyby si opeřenci na jaře s hnízděním pospíšili, ať se mají kde zabydlet.

Věděli jste, že staré hrábě, které už dosloužily na vaší zahradě, mohou nadělat parádu ještě u vás v kuchyni? Budou chtít trošku očistit od rzi a pak opatřit novou vrstvou patiny, v kuchyni zavěsit na přiměřeně silný háček a mezi jednotlivé zuby můžete pak zavěsit například sklenice na víno.

V průběhu podzimu a zimy můžete rovněž zvelebovat svou zahradní nářaďovnu. Dodejte jí trošku na systematičnosti, vyskládejte si do ní pěkně očištěné nářadí, uskladněte konve tak, aby se k nim od země nedostávala vlhkost a ony pak zbytečně nerezavěly. A pokud vám na závěr ještě nějaký ten čas zbude, pusťte se například do výroby osobitě vypadajících jmenovek k bylinkám, které budete moci vysévat za okno už v únoru příštího roku.

Pokud se nám podařilo alespoň trochu vás inspirovat a rozptýlit obavy z dlouhého čekání na novou zahradní sezónu, jsme rozhodně moc rádi.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: berryred.co.uk, jujuandbubba.blogspot.com, houzz.com, lifehacker.com, etsy.com, gardenista.com, thedrillhallemporium.blogspot.com, 1001gardens.org, gardeningjunky.com, blog.interflora.co.uk, southernliving.com, liagriffith.com, trendhuneter.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha