Narcis

Narcis je cibulovitá, víceletá rostlina. Běžné druhy narcisů dorůstají přibližně do výšky kolem 60 cm a klíčí z podzemní cibule. Květy mohou mít odstíny bílé, žluté, oranžové a smetanové.

Botanický název Narcissus
Kategorie Květiny
Čeleď Amarylkovité
Pěstování Cibule narcisů vysazujeme na podzim. Stačí, když je přihnojíme kompostem přímo při výsadbě, pak již přihnojování nemusí být častější než jednou za rok či dva. Odumřelé květy narcisů odstraňujeme, aby se cibule nevysilovaly a síla rostliny nešla do semen. Na zahradě se narcisům zavděčíme slunečnou až polo stinnou polohou a vlhkou avšak nikoli trvale zamokřenou půdou. Množí se snadno pomocí dceřiných cibulí.
Zajímavosti Většina narcisů pochází původně z jižní Evropy. Těchto květin je však mnoho druhů - mezi ty nejznámější patří například jednokvěté, trubkovité narcisy na dlouhém stvolu, velko i malo-korunní narcisy, plnokvěté druhy s množstvím květů na stvolu, hybridní druhy narcisů. Daleko větší skupinu tvoří odrůdy cibulovitých narcisů, těch je přes 10 000.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/narcisy-romantika-ve-zlute.html
4.4.2012 6:00
Více o tématu: Amarylkovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist