Národní park Kenilworth a vodní zahrady ve Washingtonu

Kdysi se po těchto místech, jako po širých pláních proháněl jen vítr a déšť, půda se plnila jeho vodou, a tak se zde postupně vytvářely mokřady. Oficiálně je vznik této přírodní oblasti datován rokem 1926, kdy aktem Kongresu přispívajícím k ochraně lesů a kvality vody ve Washingtonu a jeho okolí, bylo vyhlášeno toto místo za Národní park. Od té doby jsou vodní zahrady a park Kenilworth místem, které ukazuje přírodu takovou, jaká ve skutečnosti je a jak by měla být i nadále zachována.
shutterstock_453177838.jpg Zdroj: shutterstock.com

Pořádání zábavných akcí pro celé rodiny

V tomto parku se koná každoročně mnoho nejrůznějších akcí, při kterých si zábavu, ale i poučení užijí jak dospělí, tak i děti. Například 19. 7. 2014 se zde konal Festival lotosů a leknínů. Rodiny s dětmi zde mohly prožít zdarma pořádaný zábavný den plný nejrůznějších aktivit. Milovníkům lotosových a leknínových květů se zde v této době naskýtá neuvěřitelná podívaná na obrovské množství vodních rostlin v plném květu. Pro ty, kdo rádi tvoří, zde byly k dispozici zahradnické dílny a těm, kteří mají rádi tanec, organizátoři festivalu nabídli taneční vystoupení asijských a afrických kultur. Návštěvníci zde mohli zapojit své ruce do rukodělné činnosti, nebo si naopak nechat namalovat obličej, případně vypít si čaj z lotosu.

Junior Ranger programy pro děti

Park nabízí také Junior Ranger programy, kde se děti mohou přiučit lecjakým činnostem souvisejícím s přírodou, baví se skládáním obrázků zvířat a puzzlí, hrají si na lov ryb anebo se učí různé znalosti o jednotlivých vodních plochách v Národním parku Kenilworth.

Pro milovníky ptactva

Pro milovníky ptactva, zvláště toho vodního, jsou tu pořádány každoročně výpravy parkem za ptactvem, neboť tyto zahrady a přilehlé vodní plochy jsou domovem mnoha druhů ptáků. S průvodcem parku je možné obejít cesty kolem rybníků, ale dostanete se i mimo běžně cesty turistů anebo zdoláte zalesněné říční stezky a přitom se snažíte nevyplašit ptáky, které chcete pozorovat. V návštěvnickém centru jsou vždy vystavena data a časy, kdy se tyto prohlídky konají.

Procházky přírodními mokřady

Dalšími akcemi, které jsou pořádány správou parku, jsou takzvané procházky přírodou, kdy návštěvníci mohou obdivovat mokřady a jejich obyvatele, dozví se důležité informace o tom, proč je třeba vše živé chránit, naučí se poznávat živočišné a rostlinné druhy, se kterými se běžně nepotkávají a poučení naleznou i v oblasti ekologie a ochrany přírody obecně.

Pokud se na zajímavou objevnou cestu touto oblastí nevydáte osobně, navštivte alespoň naši fotogalerii u článku, která vám obrazově přiblíží krásný kus tohoto světa, kde se díky vyhlášení mimořádně půvabné oblasti za Národní park daří zachovávat veškeré přírodní bohatství, které jinde bohužel příliš rychle z naší planety mizí.

Text: Zuzana Bohdalová

16.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist