Nejkrásnější zahrady vyhlášené časopisem Forbes

Časopis Forbes nejspíš není třeba představovat, ale je velmi potěšující, že se kromě milionů dolarů na kontech amerických businessmanů zaměřil také na něco jiného, a to na krásu zahrad. Je však pravdou, že některé z těchto nádherných míst patří právě těm, kteří se na jeho žebříčku umísťují nejvýše. Nechte se inspirovat!
shutterstock_1007648908-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Rockefellerova zahrada

Rockefellerovi, patřící mezi nejbohatší rodiny světa, mají obrovský majetek a velmi mnoho pozemků. Je však jen jeden, na kterém se rozkládá nejkrásnější zahrada světa, vzbuzující údiv a proud zvědavců, kteří si musí najmout letadlo, aby si mohli její celou nádheru prohlédnout.
Budování zahrady začalo v roce 1913 zakladatelem slavné rodiny Johnem D. Rockefellerem, který dal kromě zahrady skládající se z menších tématických, vybudovat také zámek s 204 pokoji. Později se toto místo stalo národní památkou, díky čemuž je možné si zahrady osobně prohlédnout. Hlavní prvky designu zahrady, kromě výhledu na řeku Hudson, jsou klasické zámecké sochy, terasy s fontánami, ozdobné pavilóny, propracované květináčové mísy, zábradlí a také více než 70 uměleckých kousků od takových mistrů, jako byli Picasso, Brancusi, nebo Mattis.

Tip: Máte-li před domem krásně střižený trávník, pořiďte si repliku sochy nebo fontány v zámeckém stylu. Pokud je čistě bílá nebo vypadá nově, jemně ji otlučte a poprašte popelem. Popel se dostane do pórů sochy a vytvoří dojem patiny. Vaše zahrada tak dostane vznešený nádech.

Vizcaya Miami

Zahrada ležící u Biskajského zálivu se pyšní tím, že podle slov historiků přináší renesanci do amerického moderního životního stylu. Původní majitel a dědic neskutečného majetku firmy International Harvester James Deering si nechal tuto oázu zbudovat jako zimní útočiště před ruchem velkoměsta. Zahrada nabízí fontány, ornamenty z travin, dekorativní balustrády, okrasné stromy a keře vystříhané do různých tvarů. V současné době slouží také jako muzeum, protože k zahradě patří nádherný zámek plný cenných sbírek umění.

Otevřeno je denně kromě Vánoc a vstupné je 15 dolarů!

Tip: Zahrada s bohatými keři vypadá upraveně, pokud jsou keře vystříhány do kulata, kužele či do tvaru plamene. Do stříhání můžete zapojit celou rodinu, bude to zábava. Nezoufejte, pokud se vám nepodaří pravidelný tvar, vždy můžete tvrdit, že je to nový alternativní styl.

Zahrada Ruth Bancroftové

Soukromá zahrada na pozemku 1,6 km čtverečních v Kalifornii byla farmou do doby, než Ruth přinesla domů několik kaktusů. Cestovala po světě a přivážela si ty nejzajímavější kousky, o které s láskou pečovala. Její tvrdá dřina se vyplatila. Nejen, že vytvořila nejrozsáhlejší kaktusovou zahradu na světě (možná jedinou svého druhu), ale dokonce v roce 1989 se zahrada dostala pod křídla prestižní Zahradní asociace, která chrání a udržuje zahradní skvosty pro další generace. Jste-li milovníky kaktusů, v zahradě Ruth Bancroftové jich za 10 dolarů uvidíte tisíce druhů.

Tip: I když se říká, že jsou kaktusy nenáročné, jejich péče musí splňovat tyto kritéria: světlý a teplý byt, aspoň jedno okno co nemíří na sever a střídmou zálivku.

​Zahrady Winterthur

Zakladatel a vlastník rozsáhlého 1000 akrového pozemku mezi New Yorkem a Washingtonem D.C. Henry Francis Du Pont odmalička miloval přírodu a vše co kvetlo. Na svých cestách po světě oslovoval botanické zahrady s žádostí o pomoc s realizací svého snu. Po mnoha letech, kdy zahrada dostala ráz zámecké zahrady s vodními prameny a jezírky, lesy a loukami se mu to povedlo. Velmi pečlivě vybíral rostliny, květiny a keře tak, aby zahrada neustále kvetla od začátku ledna až do listopadu.
Zahrada je celoročně otevřena veřejnosti a navštíví ji okolo 170 000 návštěvníků každý rok. O takto rozsáhlý pozemek se však nemůže starat jen jeden člověk, a tak kromě zaměstnanců zahrady, kterých je 20, je tu k dispozici také na 400 dobrovolníků. Každý rok nabírají nové nadšence, takže pokud máte zkušenosti s pěstováním květin a keřů a umíte obstojně anglicky, zkuste své štěstí!

Sabrina Harisová

25.6.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist