Originální dekorace na zahradu

Vhodně zvolená dekorace může zahradu zkrášlit, oživit, dodat jí kouzlo. Nemusí to být nijak finančně náročné si takovou dekoraci pořídit, obvykle to chce jen dobrý nápad a šikovné ruce. Vaši zahradu může ozvláštnit staré jízdní kolo, nejrůznější keramické nádoby, vozíčky, dekorativní kola od vozu, staré studny, speciální nádoby na květiny.
shutterstock_384426322-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Vaše zahrada může vypadat jako z pohádky, doplníte-li ji figurkami do zahrady anebo některou postavíte k zahradnímu jezírku. Vtipně může působit například umělecky vyvedený vodník sedící na vrbě poblíž vodní plochy v zahradě.

Co se starým nepotřebným jízdním kolem? Opatřete ho proutěnými nebo kovovými košíky, nově ho přemalujte, vyberte mu vhodné místo – například ho můžete opřít o strom a do košíčků umístit květiny. Uvidíte, jak to promění vaši zahradu.

Máte rádi zvířata? Což takhle pořídit si novou kočičku? Nemusí být živá. Postačí základ z kovového pletiva, kterého máte zbytek v kůlně, vytvarujte z něj zvířátko, vyplňte mechem, mulčem a zeminou a přes otvory do něj vysaďte například drobné netřesky. A kouzlo je na světě.

Ze starého trakaře už vám zbylo jen kolo? Nevadí, namořte ho anebo natřete bezbarvým lakem a opřete ho o zahradní plůtek tak, aby nestínilo květinám.

Co s dosloužilou starou vanou? Pořiďte jí kolečka, vyplňte ji drenáží a zeminou, osaďte květinami a zajímavá zahradní dekorace je na světě.

Plechové dekorace jako staré džbery, konve případně i nočník, to vše může dodat vaší zahradě punc neobvyklého a originálního.

Také porcelánové koule nebo terakotové nádoby, sloupky či květináče mohou originálně zapůsobit, a to nejen přímo v zahradě, ale například zavěšené na dřevěném laťkovém plotu.

Za zmínku stojí i nejrůznější vodní fontánky, netradiční nádoby na květiny, designové oblouky anebo například starý malý žebřík, který už dávno neslouží svému účelu, ale pár květináčů s rostlinami ještě zvládne unést.

Pokud se vašim dětem neustále pletou bylinky, pro které je do zahrady posíláte při přípravě nedělní polévky, pořiďte jim speciální jmenovky na bylinky. Mohou vypadat například jako školní tabulky, na které se píše křídou, anebo to mohou být keramičtí ptáčkové ve tvaru zápichu s popisnou cedulkou v zobáčku.

Originálních dekorací do zahrady může být nespočet, je třeba vybírat je s přihlédnutím na typ vaší zahrady, bezpečnost dětí a zvířátek, která se na vaší zahradě pohybují a také s náležitým vkusem.

Konev – praktická dekorace do vaší zahrady
, to je další článek, který vám nabízí náměty na originální dekorace na vaši zahradu.

Text: Zuzana Bohdalová

3.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist