Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Péče o trávník, vydáno 09. 09. 2010

Bohaté kaskády okrasných trav dokáží v zahradě divy, zvláště když si s nimi pohraje podzimní vánek. V běžných zahradách je ale nenajdete a je to škoda. Přitom jsou poměrně nenáročné, vypadají krásně po celý rok, mají zajímavé zabarvení, takže jsou nejen zelené ale i stříbrné a zlaté a ty speciálně vyšlechtěné mají i purpurové odstíny.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

​Okrasné trávy vypadají působivě jak samostatně  v prostoru, tak i jako doplněk k jezírku nebo dřevinám. Vzhledem k jejich výšce a bohatosti trsů (můžete si pořídit od opravdu nízkých až do dvoumetrových)trávu můžete využít jak k dekoračním účelům tak i jako vkusné řešení nerovnosti zahrady.

Jak o ně pečovat?
Na jaře trávu rozmnožujeme a  seřezáváme.
V zimě ji pak ochraňujeme před vymrznutím. Některé druhy můžeme sestříhat a usušit.

Ze kterých druhů trav můžete vybírat?

Pampová tráva Cortaderia
Tráva, která dorůstá i dvou metrů. Je choulostivá na mráz. Využívá se jako solitér do větších zahrad.

Kostřava
Tráva, která je charakteristická svou namodralou barvou je v létě plná zlatých klásků. Dorůstá 30 centimetrů a hodí se do menších zahrad.

Třeslice
Okrasná tráva s purpurovým nádechem vypadá krásně jak na zahradě, tak i v nádobě nebo truhlíku jako ozdoba na balkon nebo terasu.  Dorůstá maximálně půl metru a zdobí i sušené vázané květiny.

Ostřice
Okrasná tráva, která miluje vlhkou půdu a dorůstá do výšky jednoho metru.  Roste v menších elegantních trsech.

Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Vousatec
Má husté listy a ze středu vyrůstají ozdobné, zlaté klásky. Dorůstá do jednoho metru.

Okrasné trávy jsou nejen působivým doplňkem zahrad ale i vítanou ozdobou sušených květin. V interiéru vynikají v dlouhých úzkých skleněných vázách a na zahradě se mohou v květináčích přelívat přes různá zábradlí a balkony. Pokud se rozmýšlíte, co zasadíte na zahradu, jestli květinu nebo okrasnou trávu, volte trávu, o kterou se nebudete muset starat a která dodá vaší zahradě dramatičnost po celý rok.

Sabrina Harisová
Foto: arboretum.arizona.edu, koopagrass.com, outdoors.webshots.com, summerhillgardencentre.co.uk, faroutflora.com, about-garden.com, hear.org, onlineplantguide.com, fineartamerica.com, forums.gardenweb.com, grassrootgardens.com, thesprucery.com, benary.com, gartengestaltung24.de, forumogrodnicze.eu, about-garden.com, de.fotopedia.com, huismanfoto.eu, aztekium.blogspot.com, dangergarden.blogspot.com, countrystoreplants.com, onlineplantguide.com, thecultureconcept.com, landscapejuicenetwork.com, azenview.com, ellishollow.remarc.com, criticallawnmower.blogspot.com, p-art-y.blogspot.com, thewritegardener.blogspot.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha