Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

Péče o trávník, vydáno 11. 05. 2011

Chystáte se na jarní výsadbu a přesazování? Zkuste letos použít přípravky firmy Symbiom s mykorhizními houbami a uvidíte, jakou vám bude zahrada dělat radost. Abyste si ten zázrak mohli vyzkoušet, zúčastněte se naší soutěže.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Co znamená mykorhiza a jak ovlivňuje naše rostliny?
Mykorhiza je přátelský a oboustranně prospěšný vztah mezi půdními houbami a rostlinou. V přírodě se vyskytuje běžně, ale na našich zahrádkách a v truhlících byste ji hledali marně. Tyto půdní houby najdeme v podhoubí, kde tvoří hustou síť mikroskopických vláken, která se napojují na kořeny rostlin a stromů. Tím, že vlákna jsou menší a hustší než kořenový systém, dokáží maximálně využít veškeré živiny a vodu z půdy. Zdravý kořenový systém podporovaný mykorhizními houbami je základem pro větší odolnost rostlin a jejich ochranu. Rostliny jsou lépe vyživované, chráněné proti usychání a daleko snadněji překonávají období po přesazení.

Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

Pozitivním účinkem působení mykorhizních hub je především lepší příjem vody a prospěšných látek jako je dusík, fosfor a draslík. Díky síti tvořené půdními houbami nedochází ke zbytečnému vyplavování živin z půdy, což má za následek vyšší odolnost a lepší zdravotní stav rostlin.

Jedná se tedy o hnojivo? Nejedná. Mykorhizní houby jsou přirozenou podporou rostlin. Oproti chemickým hnojivům, která se každou zálivkou postupně vyplavují a tím dochází k ochuzování rostlin o potřebné živiny, mykorhizní houby přetrvávají s rostlinou po celý její život. Naopak díky síti, kterou vytvoří, se chemická hnojiva nemohou vyplavit tak snadno a tím dochází k maximálnímu využití jejich látek.

Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

Co tedy můžete očekávat od použití mykorhizních produktů? Stabilnější růst vašich rostlin, jejich větší odolnost, bohatší květenství a lepší úrodu.

Speciální přípravky a jejich použití


Pro okrasné, balkónové a pokojové rostliny, okrasné keře, ovocné stromy a zeleninu použijte přípravek Symbivit®.
Pro nádherné rododendrony či další vřesovcovité rostliny a bohatou úrodu borůvek zkuste Rhodovit®.
Na řadu jehličnatých a listnatých stromů použijte Ectovit®.
Krásný a zdravý trávník vám zajistí produkt Turfcomp®.

Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

PLANTASORB: ZÁSOBA VODY PRO LETNÍ MĚSÍCE
Letní období plné slunce a hezkého počasí může být naopak problémem pro naše zahrádky. Rostliny trpí suchem a my musíme zvýšit jak množství, tak i četnost zálivky. Především rostliny vysazené do truhlíků a venkovních květináčů trpí nedostatkem vody. Abychom předešli postupnému usychání květin a dalších rostlin, nebo mohli omezit zálivku, je vhodné použít přípravek Plantasorb®. Jedná se o gel schopný absorbovat vodu a následně ji podle potřeby uvolňovat rostlinám. Je vhodný především pro balkónovky, ale může se použít i na zahradě.
​A jak získáte zázračnou výživu pro svou zahrádku?
Odpovězte na naší  soutěžní otázku a správnou odpověď zašlete na redakce(zavináč)magazinzahrada.cz. Do předmětu emailu napište „mykorhiza“
Čeká na vás 10 balíčků jedinečných produktů firmy Symbiom, každý v hodnotě 500 Kč!

Soutěž o 10 balíčků speciální přírodní výživy

..................................................................................................................................
Soutěžní otázka:

Jakého výsledku u zeleniny bylo dosaženo pouze po aplikaci mykorhizy?

A) větší výnosnosti
B) navýšení antioxidačních látek v zelenině
C) menší počet škůdců
..................................................................................................................................

Pro odpověď si zajděte na www.symbiom.cz
Na vaše emaily se těšíme do  24.05.2011

Hodně štěstí!

Sabrina Harisová
Foto: symbiom.cz


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha