Perfektní trávník bez práce

V otázce dokonalého trávníku existuje celá řada doporučení a ověřených postupů. Jedno je ale jisté, ideální trávník vyžaduje příkladnou a častou péči. To v praxi znamená, že jej musíte často sekat. Existuje ale jeden způsob, kterým lze dosáhnout ideálního trávníku bez práce – pořiďte si robotickou sekačku. V této oblasti je největším inovátorem a lídrem na trhu švédská firma Husqvarna se svými sekačkami Automower.
intenzivni-travnik-vyzaduje-pravidelnou-sec-1100x618.jpg Zdroj: Lucie Peukertová

Pokud si Automower pořídíte, namísto nekonečného sekání vás čeká mnohem více volného času pro vaše blízké. Jediné, co musíte na začátku udělat, je vymezit pomocí speciálních ohraničujících vodičů prostor, ve kterém se bude Automower pohybovat a sekat. Vodiče přitom není třeba ukládat pod povrch, stačí je položit na zem a zajistit skobami. Po několika týdnech vodiče zarostou a zcela zmizí z trávníku. Automower je napájený elektricky pomocí dobíjecí stanice, ke které si v případě potřeby vždy najde cestu. Jeho dobíjecí baterie má nižší spotřebu než běžná žárovka a nevylučuje samozřejmě ani žádné emise. Chod je velmi tichý, sekačku můžete bez obavy nechat na zahradě, její provoz nezaregistrujete vy ani vaši sousedé.

Jak Automower seká? Jednoduše tak, aby byl trávník co nejhezčí. Ve vymezeném prostoru se proto pohybuje v nepravidelných vzorech – tento způsob trávníku dodá jednolitý a kobercovitý vzhled. Vše je naprosto automatické a bezúdržbové. Pokud čidla sekačky zaregistrují ohraničující vodič nebo když sekačka narazí na překážku, Automower se zastaví a vydá se jiným směrem. Protože Automower mulčuje, nemusíte vůbec řešit otázku kam s posekanou trávou. Velmi jemné odřezky trávy se jednoduše nechávají na trávníku, kde se rychle rozloží a působí jako přírodní hnojivo. Díky tomu má trávník dostatek živin, mulčování současně zabraňuje i jeho vysychání.

Automower je odolný vůči rozmarům přírody, může tedy pracovat neustále, za deště nebo v noci, zatímco vy klidně spíte. Proti krádeži je chráněn alarmem a osobním PIN kódem, bez kterého nemůže být spuštěn. Není také možné, aby sekačka fungovala v rámci jiné instalace než té vaší. Některé modely lze pomocí GPS sledovat nebo ovládat odkudkoliv na světě. Husqvarna samozřejmě myslí i na bezpečnost, v případě, že se Automower převrátí nebo zvedne ze země, sekací břit se automaticky zastaví.

Při výběru z nabídky sekaček Automower byste se měli řídit stejným stejným pravidlem jako při výběru běžných sekaček – rozhodující je plocha, kterou bude Automower sekat, její velikost a členitost. Robotické sekačky od Husqvarny dokáží udržovat dokonalý trávník o ploše až 6000 m² a zvládají práci ve svahu o sklonu až 35 stupňů.

Automower 305 je svým kompaktním designem určený zejména pro menší zelené plochy do rozlohy 500 m2.

Sekačky Automower jsou napájeny elektricky, lze si ale pořídit i solární hybridní verzi Solar Hybrid, která využívá energii ze slunce k dobíjení baterie. Za dobrých podmínek solární panel prodlouží o 20 % dobu sekání na jedno nabití.

Více informací naleznete na www.husquarna.cz

Komerční prezentace

5.3.2012 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist