Krásné altány s praktickým využitím

Krásné altány s praktickým využitím

Pergoly a altány, vydáno 01. 11. 2010

Altán již po staletí patří mezi skvosty zahradní architektury, které zahradu esteticky povznesou, a navíc jí dodají na romantičnosti. Umístnění altánu v zahradě však přináší i mnoho praktických výhod.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...

​Okrasný i funkční prvek
Zahradní altán je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších okrasnýchi funkčních prvkůzahradníarchitektury. Především aristokraté těmito stavbami s oblibou zvelebovali své okrasné zahrady a parky. I při nepřízni počasí altány umožňovaly trávit čas v přímém kontaktu s přírodou. Ve srovnání s pergolami nebo přístřešky poskytují spolehlivější ochranu vůči povětrnostním vlivům.

Altány sloužily k odpočinku, či k milostným schůzkám, stejně jako k pořádání různých společenských akcí. Nejeden básník nebo spisovatel si altánek oblíbil jako své umělecké zákoutí. V 21. století zažívají zahradní altány svou renesanci. Stejně jako v minulosti nejde pouze o jejich dekorativní charakter, ale také o možnost odpočinku či pořádání přátelských setkání.


​Altánky do zahrady snů
Pokud jste se rozhodli, že proměníte svůj pozemek v zahradu snů, anebo v již hotové krásné zahraděspojíte příjemné a estetické s užitečným, jistě uvítáte náš tip, kde pořídit krásné altánky. V internetovém obchodě hawaj.cz, kde mimo jiné najdete mnoho zajímavých zahradních doplňků, nás zaujal impozantní romantický altán GAZEBO vyrobený z elegantního černého ohýbaného kovu. Vkusná béžová látka Vás ochrání před sluncem. Díky jeho voděodolné střeše nebudete muset přerušit svůj čaj o páté podávaný na zahradě, ani když se venku rozprší. Altán je stabilní, robustní a velmi snadno sestavitelný. Další neméně oblíbenou variantou altánového posezení je CAPRI, který má rovněž velmi pevnou konstrukci a nepromokavou střechu. K odpolednímu lenošení svádí altány CASTELLO s houpačkou. Zahradníaltán BELISSIMO je jako stvořený k pořádání večírků. Díky jeho 6 oranžovým bočním roztahovatelným dílcům v něm můžete hrát i divadlo.    

Pergoly a altány - velká fotogaleriePergoly a altány inspirace fotogalerie


Šikovné altánové moskytiéry
Také Vám léto ztrpčuje bzučící, štípající a bodající hmyz? Vyzrajte na něho zakoupením altánové moskytiéry, která Vás ochrání nejen před hmyzem, ale i před sluncem, či drobným deštěm. Moskytiéru lze použít jak k ochraně vlastního soukromí, tak k ochraně bazénu. Tato šikovná, lehká a snadno sestavitelná stavba poskytne příjemné zázemí i k dětským hrám, anebo při příležitosti pořádání zahradní slavnosti. V e-shopu hawaj.cz si můžete vybrat celkem ze 4 typů. Přejeme Vám co nejpříjemnější pobyt ve Vaší zahradě!

PR článek


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

27. 09. 2018 Reagovat
Maky: Zahradní altány jsou bezva věc. Už jsme se také konečně dostali k tomu jeden si pořídit. Kupovali jsme od firmy Altány na Výšince - https://altany-vysinka.cz/zahradni-altany-zahradni-pergoly-a-kryta-posezeni - a letní grilovačky jsou hned o něco příjemnější, když na vás neustále nepraží sluníčko. Pokud ještě žádný nemáte, doporučuji pořídit :).

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha