Krásné altány s praktickým využitím

Krásné altány s praktickým využitím

Pergoly a altány, vydáno 01. 11. 2010

Altán již po staletí patří mezi skvosty zahradní architektury, které zahradu esteticky povznesou, a navíc jí dodají na romantičnosti. Umístnění altánu v zahradě však přináší i mnoho praktických výhod.

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

​Okrasný i funkční prvek
Zahradní altán je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších okrasnýchi funkčních prvkůzahradníarchitektury. Především aristokraté těmito stavbami s oblibou zvelebovali své okrasné zahrady a parky. I při nepřízni počasí altány umožňovaly trávit čas v přímém kontaktu s přírodou. Ve srovnání s pergolami nebo přístřešky poskytují spolehlivější ochranu vůči povětrnostním vlivům.

Altány sloužily k odpočinku, či k milostným schůzkám, stejně jako k pořádání různých společenských akcí. Nejeden básník nebo spisovatel si altánek oblíbil jako své umělecké zákoutí. V 21. století zažívají zahradní altány svou renesanci. Stejně jako v minulosti nejde pouze o jejich dekorativní charakter, ale také o možnost odpočinku či pořádání přátelských setkání.


​Altánky do zahrady snů
Pokud jste se rozhodli, že proměníte svůj pozemek v zahradu snů, anebo v již hotové krásné zahraděspojíte příjemné a estetické s užitečným, jistě uvítáte náš tip, kde pořídit krásné altánky. V internetovém obchodě hawaj.cz, kde mimo jiné najdete mnoho zajímavých zahradních doplňků, nás zaujal impozantní romantický altán GAZEBO vyrobený z elegantního černého ohýbaného kovu. Vkusná béžová látka Vás ochrání před sluncem. Díky jeho voděodolné střeše nebudete muset přerušit svůj čaj o páté podávaný na zahradě, ani když se venku rozprší. Altán je stabilní, robustní a velmi snadno sestavitelný. Další neméně oblíbenou variantou altánového posezení je CAPRI, který má rovněž velmi pevnou konstrukci a nepromokavou střechu. K odpolednímu lenošení svádí altány CASTELLO s houpačkou. Zahradníaltán BELISSIMO je jako stvořený k pořádání večírků. Díky jeho 6 oranžovým bočním roztahovatelným dílcům v něm můžete hrát i divadlo.    

Pergoly a altány - velká fotogaleriePergoly a altány inspirace fotogalerie


Šikovné altánové moskytiéry
Také Vám léto ztrpčuje bzučící, štípající a bodající hmyz? Vyzrajte na něho zakoupením altánové moskytiéry, která Vás ochrání nejen před hmyzem, ale i před sluncem, či drobným deštěm. Moskytiéru lze použít jak k ochraně vlastního soukromí, tak k ochraně bazénu. Tato šikovná, lehká a snadno sestavitelná stavba poskytne příjemné zázemí i k dětským hrám, anebo při příležitosti pořádání zahradní slavnosti. V e-shopu hawaj.cz si můžete vybrat celkem ze 4 typů. Přejeme Vám co nejpříjemnější pobyt ve Vaší zahradě!

PR článek


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

27. 09. 2018 Reagovat
Maky: Zahradní altány jsou bezva věc. Už jsme se také konečně dostali k tomu jeden si pořídit. Kupovali jsme od firmy Altány na Výšince - https://altany-vysinka.cz/zahradni-altany-zahradni-pergoly-a-kryta-posezeni - a letní grilovačky jsou hned o něco příjemnější, když na vás neustále nepraží sluníčko. Pokud ještě žádný nemáte, doporučuji pořídit :).

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha