Nejúspěšnější terasy roku 2011

Nejúspěšnější terasy roku 2011

Pergoly a altány, vydáno 06. 09. 2011

Češi propadli kouzlu teras. Hitem č.1 jsou bezúdržbové přírodní terasy z WPC materiálu. Svědčí o tom letošní rekordní prodeje, které se oproti loňsku téměř zdvojnásobily!

Rostlina dne

Třezalka

Třezalka

Existuje na 400 druhů této rostliny. Některé jsou opadavé nebo stálezelené keře. Mohou být vysoké od 15 cm až do výšky...

Vzhled dřeva a odolnost plastu v česku vítězí

Jaké terasy u nás tedy nejoblíbenější? Obecně se traduje,že Češi patří mezi konzervativce, to se projevuje například i na výběru barev a materiálů, které v našich domovech a také na terasách používáme. Vítězí tmavě hnědá těsně nad světle hnědými přírodními odstíny. „Ačkoliv nabízíme kolem 60ti variant teras, v oblíbenosti jasně převažují dva typy prken loňská novinka a osvědčená v hnědých odstínech palisandr a teak, která se nejvíce přibližují vzhledu dřeva,“ říká ing. Jiří Hegr odborník na terasové konstrukce. Jsou to, ty které se vizuálně nejvíce podobají dřevěným prknům „Zákazníky přesvědčí zejména bezúdržbovost, snadná a rychlá montáž, dlouhé životnost ,“ vyjmenovává ing.Hegr hlavní důvody úspěchu kompozitu WPC. Prkna se díky velkému podílu plastového polymeru mohou jednoduše řezat, tvarovat a dokonce ohýbat na míru každé terase.

Prkna Silva patří v Česku již několik let k nejprodávanějším. Jsou vyráběná ve Francii s více jak 18ti letou tradicí. Barevné varianty prken jsou ořech (šedá), eben (černá), palisandr (tm. hnědá), teak (světle hnědá). Prkna mají z jedné strany širší, z druhé pak užší drážkování proti uklouznutí.

Terasa v novém stylu

Jedinečnost WPC terasových prken spočívá v nerovnoměrném barevném žíhání a sametově jemném povrchu, které jim dodávají přirozenější vzhled dřeva. Prkna jsou dodávána v délce 4 m a rozměru 138 x 23 mm.

Kde všude?

Modení prkna a kazety jsou ideálním řešením pro terasy, balkóny, lodžie, zahradní restaurace, předzahrádky, bazény, altánky, pergoly, popřípadě i do vinných sklípků nebo i jako rošty do koupelen a saun. Nevadí jim vlhkost, chlór ani sůl. „Kromě toho,že WPC je protiskluzový a odolný proti škůdcům, může se povrch jednoduše a opakovaně zbrousit, pokud hrubým zacházením dojde k poškrábání nebo znečištění, aniž by se znehodnotila,“ říká ing.Hegr. Bez třísek a téměř bez změny vzhledu a barvy vydrží 50 let, stačí ho po zimě umýt wapkou nebo mýdlovou vodou!

Navíc skryté nerezové klipy zajišťují nerušený vzhled a usnadňují montáž i případnou demontáž terasy.


Terasa bez údržby

Vyšší pořizovací náklady WPC prken (od 1300 Kč/m2) se Vám v porovnání s exotickým dřevem vrátí za méně než pět let užívání. Nemusíte ho totiž natírat, brousit ani jinak ošetřovat.



10 důvodů pro moderní zahradní terasu:
1.    Bezpečný protiskluzový povrch.
2.    Bez třísek a štěpů.
3.    Bez chemických nátěrů.
4.    Ekologický a recyklovatelný.
5.    Krásný na pohled, příjemný a na dotek.
6.    Žádné ostré rohy, žádné šrouby.
7.    Stálobarevný a neměnný materiál.
8.    Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům.
9.    Snadná a rychlá montáž terasy s minimem nerovností.
10.    Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 15-25 let.

Foto a zdroj: mojeterasa.cz


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář




Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha