Nejúspěšnější terasy roku 2011

Nejúspěšnější terasy roku 2011

Pergoly a altány, vydáno 06. 09. 2011

Češi propadli kouzlu teras. Hitem č.1 jsou bezúdržbové přírodní terasy z WPC materiálu. Svědčí o tom letošní rekordní prodeje, které se oproti loňsku téměř zdvojnásobily!

Rostlina dne

Divizna velkovětá

Divizna velkovětá

Dorůstá běžně přes metr výšky a někdy dosáhne až 2,5 metru. Je dvouletá. Nejdříve se vždy v prvním roce objeví podlouhle...

Vzhled dřeva a odolnost plastu v česku vítězí

Jaké terasy u nás tedy nejoblíbenější? Obecně se traduje,že Češi patří mezi konzervativce, to se projevuje například i na výběru barev a materiálů, které v našich domovech a také na terasách používáme. Vítězí tmavě hnědá těsně nad světle hnědými přírodními odstíny. „Ačkoliv nabízíme kolem 60ti variant teras, v oblíbenosti jasně převažují dva typy prken loňská novinka a osvědčená v hnědých odstínech palisandr a teak, která se nejvíce přibližují vzhledu dřeva,“ říká ing. Jiří Hegr odborník na terasové konstrukce. Jsou to, ty které se vizuálně nejvíce podobají dřevěným prknům „Zákazníky přesvědčí zejména bezúdržbovost, snadná a rychlá montáž, dlouhé životnost ,“ vyjmenovává ing.Hegr hlavní důvody úspěchu kompozitu WPC. Prkna se díky velkému podílu plastového polymeru mohou jednoduše řezat, tvarovat a dokonce ohýbat na míru každé terase.

Prkna Silva patří v Česku již několik let k nejprodávanějším. Jsou vyráběná ve Francii s více jak 18ti letou tradicí. Barevné varianty prken jsou ořech (šedá), eben (černá), palisandr (tm. hnědá), teak (světle hnědá). Prkna mají z jedné strany širší, z druhé pak užší drážkování proti uklouznutí.

Terasa v novém stylu

Jedinečnost WPC terasových prken spočívá v nerovnoměrném barevném žíhání a sametově jemném povrchu, které jim dodávají přirozenější vzhled dřeva. Prkna jsou dodávána v délce 4 m a rozměru 138 x 23 mm.

Kde všude?

Modení prkna a kazety jsou ideálním řešením pro terasy, balkóny, lodžie, zahradní restaurace, předzahrádky, bazény, altánky, pergoly, popřípadě i do vinných sklípků nebo i jako rošty do koupelen a saun. Nevadí jim vlhkost, chlór ani sůl. „Kromě toho,že WPC je protiskluzový a odolný proti škůdcům, může se povrch jednoduše a opakovaně zbrousit, pokud hrubým zacházením dojde k poškrábání nebo znečištění, aniž by se znehodnotila,“ říká ing.Hegr. Bez třísek a téměř bez změny vzhledu a barvy vydrží 50 let, stačí ho po zimě umýt wapkou nebo mýdlovou vodou!

Navíc skryté nerezové klipy zajišťují nerušený vzhled a usnadňují montáž i případnou demontáž terasy.


Terasa bez údržby

Vyšší pořizovací náklady WPC prken (od 1300 Kč/m2) se Vám v porovnání s exotickým dřevem vrátí za méně než pět let užívání. Nemusíte ho totiž natírat, brousit ani jinak ošetřovat.10 důvodů pro moderní zahradní terasu:
1.    Bezpečný protiskluzový povrch.
2.    Bez třísek a štěpů.
3.    Bez chemických nátěrů.
4.    Ekologický a recyklovatelný.
5.    Krásný na pohled, příjemný a na dotek.
6.    Žádné ostré rohy, žádné šrouby.
7.    Stálobarevný a neměnný materiál.
8.    Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům.
9.    Snadná a rychlá montáž terasy s minimem nerovností.
10.    Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 15-25 let.

Foto a zdroj: mojeterasa.cz


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha