Zastřešené pergoly vás ochrání před rozmary počasí

Zastřešené pergoly vás ochrání před rozmary počasí

Pergoly a altány, vydáno 28. 04. 2011

Víte, proč zastřešené pergoly patří mezi nejoblíbenější varianty venkovního posezení? Především proto, že nás ochrání nejen před zvědavými pohledy sousedů či kolemjdoucích, ale také před ostrými slunečními paprsky, anebo vytrvalým deštěm.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

Posezení v suchu a soukromí
Máte obavu, aby Váš zahradní dýchánek náhle nepřerušila dešťová přeháňka, silný vítr, anebo nesnesitelné vedro? Nechcete absolvovat chaotické přenášení nádobí, polštářků, karetních her a ostatních předmětů, kdykoli venku zahřmí, a na zem začnou dopadat první kapky? Toužíte po příjemném venkovním posezení také zkraje a ke konci sezóny? Zastřešená pergola Vás spolehlivě ochrání před celosezónními rozmary počasí. Představuje ideální doplněk terasy, stejně jako nitra zahrady. Pergola může dobře posloužit také jako přístřešek pro Vaše auto, které chrání před sluncem a krupobitím.

Zastřešené pergoly vás ochrání před rozmary počasí

Konstrukce zastřešené pergoly
Konstrukce zastřešené pergoly  se skládá z dřevěné stavby a pevné střechy. Mezi oblíbená řešení patří stavebnicový systém Linda vyráběný ze smrkového dřeva, jehož stavební prvky umožňují sestavit pergolu různých rozměrů a tvarů. Tento systém prodává firma Vladeko, u které můžete zakoupit veškeré konstrukční prvky na stavbu pergoly včetně materiálu na její zastřešení. Na střechu lze položit krytinu z různých materiálů. Od rákosových rohoží, přes polykarbonátové desky, až po asfaltové šindele.

Pergoly a altány - velká fotogaleriePergoly a altány inspirace fotogalerie  

Odolné střešní krytiny
Na www.vladeko.cz si můžete vybrat z několika druhů střešních krytin. Střechu může obsahovat již samotná pergola se svým palubkovým záklopem. Ten je však třeba chránit před vlivy počasí, a to například oblíbenými asfaltovými šindeli. Asfaltové šindele představují velmi odolnou střešní krytinu. Vyrábí se v několika barevných i tvarových variantách a dobře se pokládají. Další variantu představují polykarbonátové desky o různých tloušťkách. Střešní krytina z polykarbonátových desek získává stále větší oblibu. Je lehká, průhledná a můžete si ji objednat i s barevným nádechem. Při stavbě pergoly je však již na počátku uvažovat s hustou a pevnou střešní konstrukcí pro bezpečné položení střešní krytiny.

Zastřešené pergoly vás ochrání před rozmary počasí

Ekologický rákos
Rákos je čistě přírodní materiál, který svým vzhledem nenarušuje životní prostředí. Rákosové rohože Vám poskytnou účinnou ochranu vůči slunci a větru. Jako ochranu před deštěm doporučujeme některou z výše uvedených krytin. Potřebujete poradit s výběrem střešní krytiny, anebo s celou realizací Vaší pergoly? Žádá si Vaše zahrada či terasa atypické provedení? Obraťte se na zkušený tým odborníků, který se o Vaši pergolu postará od A až do Z. Kontakty najdete nawww.vladeko.cz!

Zastřešené pergoly vás ochrání před rozmary počasí

Komerční článek


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha