Pieris

pieris_shutterstock_1053232466-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Pieris je vřesovištní rostlina, která dorůstá výšky okolo 2 m. Rod pieris obsahuje 7 druhů keřů. Má kopinaté, jemně zašpičatělé listy. Na jaře vyrůstají mladé listy, které jsou většinou zbarvené do bílé, červené nebo růžové barvy. Od března do května rostlina vykvétá bílými květy, které rostou uspořádány v hroznovitých latách. Plod je dřevitá tobolka.

Pierisy jsou stálezelené rostliny, které lze v zahradách využít mnohými způsoby. Jejich stále se rozšiřující sortiment umožňuje použití pierisů i v těch nejmenších zahrádkách díky zakrslým odrůdám. Svou pozornost si získávají nejen díky nezvyklé podobě květů, ale i díky nádhernému zabarvení listů.

Botanický název Pieris
Kategorie Listnaté keře
Čeleď Vřesovcovité
Pěstování Vyhovuje jim půda bez jakýchkoli stop vápníků, humusovitá a s příměsí rašeliny. Zavděčíte se jim půdou vlhkou nikoli však trvale přemokřenou. Příměs nevápenného písku do pěstebního substrátu může pomoci v odvádění přebytečné vláhy. Pierisy dobře prospívají jak na slunci, tak i na ve stínu, kde vytvoří bohatou násadu zdravých listů, ale méně pokvetou. Nevysazujte je na suchá místa, upřednostňují totiž i poměrně vysokou vzdušnou vlhkost. Nesnášejí častý průvan a výsadbu v mrazových kotlinách.
Zajímavosti Původem z Japonska a Ameriky.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/mene-zname-pierisy-i-do-malych-zahradek.html
4.1.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist