Pohádkové zahrady pro inspiraci

Květiny jsou jistě jedním z nejnádhernějších výtvorů, které příroda stvořila, a zahrady jsou zase nejkrásnějšími výtvory člověka. Samostatné květiny a rostliny ani jejich jednotlivé druhy však ještě samy o sobě netvoří zahradu. Zahradu vytvářejí až po té, co jim dá člověk formu, efektně je uspořádá a své zahradě určí rozměr.
shutterstock_116099326-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: shutterstock.com

Netroufáme si vybírat ty nejkrásnější a nejpůsobivější květy. Pro každého člověka je to otázka jeho osobního vkusu, oblíbenosti a také notné dávky fantazie, pokud si dovedete představit, jak daná rostlina bude vyznívat v zahradě jako součást celku. Svět kvetoucích rostlin je obrovský a mnohotvárný. Jediný správný výběr té nejkrásnější květiny není možný. A stejně tak ani výběr té nejkrásnější zahrady není přinejmenším nikterak jednoduchý.

Dnes vám chceme představit alespoň zlomek z těch nejúchvatnějších, doslova pohádkových zahrad. Zahrad, z nichž každá svou osobitostí, jiným ztvárněním a využitím odlišných druhů rostlin využívá to nejlepší z nich. Zahrad, ze kterých dýchá zvláštní atmosféra namíchaná z přísad pohody, klidu, krásy a upravenosti. Atmosféra, do které bychom se nejraději okamžitě pohroužili i my sami, abychom ji mohli nasát plnými doušky.

Ale nejen klasické zahrady, ale také předzahrádky, balkony, terasy a třeba i miniaturní atria nebo zahrádky za domem je třeba spravovat a opečovávat s láskou, pěkně upravovat a pravidelně se o ně starat, aby byly pastvou pro naše oči i oblíbeným směrem pohledu kolemjdoucích, kteří z nich nebudou moci ani oka spustit a budou žasnout nad jejich nádherou.

Pokud i vy máte v plánu vytvořit si takovou okouzlující zahradu, která bude pastvou pro oči, útěchou na duchu a balzámem pro odpočinek těla, přinášíme vám 50 návrhů, jak taková zahrada může vypadat. Nechejte se tedy unést do světa pohádek, pohádek o zahrádkách, které se vašim přičiněním mohou stát realitou.

Text: Zuzana Bohdalová

8.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist