Postavte si jednoduše a hravě novou terasu

Jaro je za dveřmi, a tak většina z nás začíná přemýšlet o tom, jak budeme trávit jarní a letní večery na čerstvém vzduchu. Je tedy nejvyšší čas pustit se do výstavby teras.
barelovy-nabytek-sud-nabytek-ze-sudu-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: shutterstock.com

Nejčastěji se jako materiál na terasy používá dřevo, ale obvyklé jsou i dlažby.  Nabízí se ještě další možnost – WPC terasa, která kombinuje výhody dřevěných i plastových či dlážděných povrchů.

Výhodou WPC parket vyrobených z dřevoplastu je nejen to, že vypadají krásně, ale zejména jejich funkčnost. Na terase můžete například chodit pohodlně naboso, snadno se udržuje i ošetřuje a navíc je odolná, nepoškodí ji ani drápky domácích mazlíčků. Oproti ostatním materiálům vyniká WPC povrch hlubším tvarováním pro lepší spodní ventilaci, což v praxi znamená, že se prkna tolik neohřívají a na rozdíl od dutých komůrkových prken se v terase nezadržuje voda, a nepoškozuje ji tak zevnitř.

Při montáži WPC teras se doporučuje použít rektifikačních terčů pro snadno výškově stavitelnou spodní konstrukci. Díky nim snadno odstraníme podlahové nerovnosti. Důležité je přitom dbát na to, aby materiál spodní konstrukce měl stejné vlastnosti jako terasová krytina.

Nová masivní WPC prkna lze pokládat oboustranně a jejich pokládku usnadní i úchyty pro skryté upevnění, které automaticky zajistí pravidelné vzdálenosti palubek. Při montáži bychom neměli zapomínat také na instalaci terasovitého osvětlení zapuštěním, přičemž lze doporučit LED osvětlení, jež mají extrémně nízkou spotřebu energie, dlouhou životnost, jsou mrazuvzdorné a lze je snadno vyměnit.

Text: Redakce
Foto: Hornbach

14.3.2013 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist