Před a po: Úžasná proměna zahradní terasy


Sotva se najde někdo, kdo by nedůvěřivě zvažoval tvrzení, že terasa dokáže zahradu proměnit z fádní a obyčejné na komfortní a atraktivní. Pár dřevěných latí či nějaká ta dlažba a vaše zahrada, jakoby prošla "liftingem". Nevěříte? Pojďte se podívat....


Zahrada, která prošla impozantní proměnou nevypadala před tím nijak katastrofálně. Trávník na zahradě  za domkem byl upravený, nějaké to zahradní sezení v podobě kovového nábytku také nechybělo a záhony se zeleninou byly obehnány čtyřmi dřevěnými laťkami tak, aby vše působilo upraveně.

Majitelé domku však na ploše zahradního dvorku viděli příliš mnoho nevyužitého prostoru, který by se dal jistě proměnit v něco daleko originálnějšího.

Po několika návrzích, jak by mohla „zadní terasa“ za domkem vypadat, rozhodli se majitelé pro romantické zátiší, vzdáleně trochu připomínající zenovou zahradu.

Na ploše zahrady byl odstraněn trávník, který nahradil světlý štěrkový výsyp malých oblých kamínků. Do zpevněného štěrku byla zasazena nepravidelná, atypická dlažba v podobě plochých  břidlicových dlaždic, rozházených nepravidelně po ploše terasy.

Zeleninové záhony zůstaly utříděně ve svých dřevěných „ohrádkách“. Vzhledem k tomu, že však po proměně terasy stojí záhonky přímo na štěrkové ploše, dostaly tak díky kontrastu hlíny a zelených rostlin spolu s břidlicí a oblázky štěrkové terasy zajímavý „šmrnc“.

Celý prostor terasy majitelé obehnali pálenými cihlami, které ji oddělují od trávníku, kde dominuje nízký zahradní gril. Celé zátiší zahrady je pak za večerního šera osvětlováno dekorativní zahradní lampou ve tvaru velké lucerny.

Ačkoliv je štěrkový výsyp zpevněný, aby se do něj nohy nábytku zcela nezabořily, bylo rozhodnutí majitelů zahrady pořídit nový zahradní nábytek zcela správné a vhodné. Nový, ratanový nábytek působí nejen dominantněji, ale nabízí svým majitelům i daleko větší komfort než původní, kovový. Více o zahradním nábytku a péči o něj si můžete přečíst v článku „Moderní zahradní nábytek? Pohodlí jako v obýváku!

Proměna zahradní terasy za domkem dostala konečný ucelený ráz také díky novým rostlinám, které byly vysázeny kolem cihlového předělu. Nové druhy sukulentů, jarní květiny jako například narcisy, kosatce apod. doplňují i okrasné keře a zakrslé jehličnany, vysázené po celé ploše zahrady.

Text: Lucie Sýkorová

28.4.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist