Připravte zahradní nábytek na novou sezónu

Zahradníci, zahradnice, jaro pomalu klepe na dveře a s ním přichází očekávaná zahradní sezóna. Nejenom rostliny potřebují po zimě vaši péči, také zahradní nábytek utrpěl své šrámy. Připravte jej proto na opětovné používání. Odmění se vám za to svou dlouhou životností.
barelovy-nabytek-sud-nabytek-ze-sudu-1100x618.jpgCelá galerie 5 Zdroj: shutterstock.com

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek je pro zahradu jako stvořený. Aby ale stále vypadal krásně, potřebuje pravidelnou údržbu. Dřevo má sklon k vysychání, proto je potřeba ho natírat olejovým nátěrem, který dřevo udrží vláčné a pružné. Pokud se objeví praskliny nebo je dřevo zašedlé, musíte jej obrousit a případně vytmelovat. Po vybroušení natřete celý povrch penetračním nátěrem, který dřevo ochrání před plísněmi, houbami a dřevokazným hmyzem. Nakonec vše nalakujte. Nábytek bude jako nový a zároveň prodloužíte jeho životnost.

Kovový nábytek

Také kovový nábytek potřebuje svou údržbu, protože má tendenci časem rezivět. Zbavte proto kov rzi a staré loupající se barvy. Poté vše natřete antikorozním nátěrem a nakonec vrchní barvou, aby se stoly i židle opět lesky novotou.

Potahy

Před novou sezónou se postarejte také o čalouněné sedáky a potahy. Stačí je vyprat nebo vyčistit. Zašijte trhliny, a pokud již látka nevypadá hezky, zkrátka ji vyměňte za novou. Čisté potahy dodají opravenému nábytku korunu a vaše zahrada či terasa budou vypadat skvěle.

 

Dlažba

Vyšli jste ráno ven a s úděsem zjistili, že vám během zimy shnila krásná dřevěná dlažba? Není čas přemýšlet nad tím, kde jste udělali chybu. Je třeba ji okamžitě vyměnit, dokud nikdo nepřišel k újmě na zdraví. Dřevěná podlaha může vyjít na velké peníze, s jejichž výdajem jste ne zcela počítali. Abyste se tedy nevydali kompletně z našetřených úspor, může vám pomoci hotovostní půjčka. Podlahu okamžitě spravíte a půjčené peníze splatíte postupně.

Zima se zdá být dlouhá, ale pokud její část strávíte přípravami na novou sezónu, uteče vám jako voda. Podlahu asi během mrazíků neopravíte, ale můžete se například věnovat opravám čalouněných potahů, broušení nábytku nebo údržbě zahradnického náčiní.

Komerční prezentace

22.2.2013 7:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist