Prohledejte sklep a oživte zahradu ve stylu vintage!

Snad každý milovník dávných časů musí mít rád doplňky, oblečení nebo šperky ve stylu vintage. Proč si je nedopřát i na zahradě? Prohledejte sklep, půdu nebo komůrky u babičky, a sami uvidíte, že leccos se ještě bude dát využít! Historie se totiž opakuje!
zahradni-dekorace_shutterstock_148356686-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Nejdřív zapátrejte a ověřte svoje možnosti, až potom se vydejte do obchodů s doplňky do zahrady a domu, které se jako vintage vlastně jen tváří. Součástí tohoto stylu je totiž kromě nakupování nového, co jako staré vypadá, spíše oživení starého. A začněme pěkně s parádou: má váš strýc v garáži nepotřebné auto, které už dávno nejede? Je to žigulík, lada nebo třeba klasická stodvacítka?

Staré auto v zahradě? A proč vlastně ne?

Když jej dokážete dobře naaranžovat, i ze starého plechu může být výborný doplněk, který dokáže plnit třeba funkci květináče. Zbavte auto motoru i sedadel a nechte karoserii prorůst růžemi nebo břečťanem. Uvidíte, že nadělá mnohem více parády než v garáži nebo na vrakovišti.

Zkuste najít starý stůl, obyčejný hliněný květináč, nebo staré sošky po babičce. Výborná jsou i zrcadla. Pokud si dáte chvilku práce a předměty očistíte a obrousíte, dáte jim jakousi patinu a vyladíte je jak za dávných časů, stačí je pak jen správně naaranžovat.

​Naaranžujte si nenápadný vintage koutek

Samotný vintage kousek by samozřejmě působil zvláštně, zkuste proto starých předmětů shromáždit víc a naaranžovat je na zahradě všechny na jedno místo. Starý stůl ke dveřím garáže, nad něj staré zrcadlo v dřevěném, značně ošuntělém rámu.

Na stůl stará kýčovitá soška andílka nebo třeba zvířete, k tomu obraz nebo kousek kachličky z kuchyně nebo koupelny, která vám zbyla po rekonstrukci.

Téměř s každým kouskem uspějete!

Nápadů je spousta, jen je třeba je realizovat. A kromě toho, že při prohledávání starých sklepů a jiných úložišť na vás můžou vykouknout opravdu skvosty, taky si ve starých věcech třeba konečně uděláte pořádek. Dejte ale pozor na to, co vyhodíte!

Možná právě ta zarezlá stará konev je tím posledním, co chybí na dřevěném téměř ztrouchnivělém stolku, který jste už tolikrát chtěli vyhodit, jen se vám nechtělo uklízet to harampádí na něm. A co že na něm vlastně je? Starý rýč, lopatka a nůžky na křoví? A jak to všechno vypadá pěkně pospolu…?

Martina Gajdošová

20.6.2011 4:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist