Prvky japonské zahradní architektury i ve vaší zahradě

Asijský design s orientálním nádechem je něco, co má v sobě veskrze hluboký a přirozeně uklidňující dojem. Velkolepá a dlouholetá tradice japonské architektury je něco, co láká i nás v současnosti sdílet filozofický náhled života s těmito kulturami. Je to styl, který ovlivňoval principy života po několik staletí, je to styl hluboce spojený s přírodou, danou oblastí, který nabízí jedinečný vhled do každého aspektu života.
shutterstock_111820274-1100x618.jpgCelá galerie 7 Zdroj: shutterstock.com

Sloučení všech těchto faktorů dává výsledný tvar japonské kultury a životního stylu v nádherné, estetické a přirozeně relaxační formě. Japonské zahrady jsou zkrátka úžasným darem, který kultura Dálného východu poskytla mnoha moderním lidem a jejich okolí ve formě uklidňujícího prostředí.

Každý z projektů, které jsme vybrali do dnešní fotogalerie k článku, má svou jedinečnou kombinaci prvků, které mají v japonské zahradní architektuře svůj pevný význam. Při pohledu na takto zařízené, osázené a inspirující zahrady přímo cítíte ozdravný klid a pohodu, která z nich na vás dýchne.

Kouzelné japonské zahrady také představují širokou škálu nádherných rostlin, bez nichž si již takové prostředí ani nedovedeme představit. Jsou to především japonské javory, které v zahradě nabízí vkusný barvený kontrast k zelené jednotvárnosti mnoha dalších rostlin.

Originální styl své vlastní japonské zahradě můžete poskytnout také díky orientálně laděnému vstupu do zahrady, kde v prostorách kolem plotu využijete zajímavou výsadbu bambusů, neodmyslitelných společníků všech japonských zahrad.

V jiné domácí zahradě zase naopak vynikne rybníček s malou vodní kaskádou, osázený travinami, který navodí atmosféru japonské zahrady kdekoli na světě, třeba i v srdci Evropy. Jedním z nejdůležitějších prvků japonských zahrad je asymetrie, která jim přidává na zvláštní přitažlivosti.

Přesto, že japonské zahrady byly zpočátku modelem, který si vypůjčoval nejrůznější prvky z čínských zahrad, za dobu několika set let si tyto zahrady vyvinuly své vlastní, nenapodobitelné a zcela charakteristické rysy. Tyto typické japonské zahrady jsou vlastně miniaturní verze rozlehlejších krajinných území. Představují příjemný idealizující pohled na okolní přírodu a na vše nejlepší z ní.

Japonská zahrada to je více než jen vizualizovaná krása tamní přírody a daných prvků, je to atmosféra, kterou musíte osobně nasát, která se nedá popsat, která se dá jen prožít. Základem japonské zahradní architektury je rovnováha, daný postoj a smysl pro přírodní krásy, kde není nic vynuceno, kde vše má svůj přirozený původ a podstatu. Zatímco vaše zahrada bude přeměněna v zahradu s japonskými prvky, tento otevřený interiér dá zcela nový význam srdci vašeho domova. V poklidné zahradě se můžete procházet a třídit své myšlenky, relaxovat a čerpat sílu do dalších dnů.

Text: Zuzana Bohdalová

19.9.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist