Rádi byste si zvelebili zahradu? Jaké máte možnosti financování?

Ač se to na první pohled nezdá, rekonstrukce zahrady není nejlevnější. Zvlášť pokud nechcete čekat a vše mít hotovo na jeden zátah. Jaké máte možnosti financování?
titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Unsplash.com / Raiffeisen stavební spořitelna

Terasa, altán, chodníčky, travnatý koberec i vzrostlé stromy a záhony. To všechno – a nejen to – budete při rekonstrukci zahrady řešit. Navíc se vůbec nejedná o levnou záležitost, jak se na první pohled může zdát. Mnoho lidí se proto rozhodne náročnější rekonstrukci zahrady řešit půjčkou, nejčastější možností je hypotéka na rekonstrukci. Ale můžete ji použít i v případě zahrady?

Zahrada z vlastních zdrojů

Tou nejlepší možností je mít na rekonstrukci zahrady naspořeno a využít tedy jen své úspory. Nemusíte se tak zatěžovat úroky ani splácením. Ovšem našetřit potřebné množství peněz nějakou chvíli zabere, a to už by pro vás bylo výhodnější si zahradu upravovat postupně, tu udělat kus terasy, tu zasadit strom. To ale mnohé nebaví a chtějí si zahradu naplno užívat, ne se jenom dřít a výsledek v nedohlednu. I proto se mnozí raději rozhodnou pro hypotéku na rekonstrukci.

Hypotéka na rekonstrukci

Pokud budete chtít rekonstrukci zahrady řešit hypotékou, máte několik možností: účelová hypotéka, americká hypotéka, ale i spotřebitelský úvěr. I běžnou hypotéku na bydlení můžete využít na rekonstrukci zahrady a financovat z ní například koupi bazénu nebo terénní práce. Výhodnější ale bývá v případě, že koupíte nemovitost nebo stavíte a zároveň s tím se pustíte i do úpravy zahrady.

Americká hypotéka má velkou výhodu v tom, že ji můžete použít na cokoliv, tedy i na rekonstrukci a úpravu zahrady, abyste z ní vykouzlili oázu klidu. Často ale potřebujete mít našetřenou mnohem vyšší částku, abyste na ni dosáhli, a stejně tak může mít vyšší úrokovou sazbu než běžná hypotéka na bydlení.

Spotřebitelský úvěr je zase nejvýhodnější, když potřebujete jen nižší částky, ovšem mívají často vysoké úrokové sazby. Výhodou a zároveň lákadlem je, že i pár desítek tisíc si můžete ve splátkách rozložit na několik let.

Využijte REKOpůjčku od Raiffeisen stavební spořitelny

REKOpůjčka je produkt ušitý na míru rekonstrukcím a modernizacím. Navíc nepotřebujete mít nic naspořeno a do 1 milionu korun ani nepotřebujete nemovitosti k zástavě. Vytvořte si na zahradě svůj svět s REKOpůjčkou od Raiffky. Navíc tento úvěr využijete i na rekonstrukci garáže, kuchyně, koupelny nebo třeba půdy. A pro schválení úvěru stačí doložit fotky před a po rekonstrukci a položkový rozpočet.

24.9.2020 4:04| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist