35 tipů na interiérové i exteriérové sukulentní zahrádky

35 tipů na interiérové i exteriérové sukulentní zahrádky

Rady a tipy, vydáno 29. 04. 2015

Sukulenty je poměrně snadné při životě. Nepotřebují mnoho péče a vody ještě méně. Proto jsou vděčnými rostlinami jak pro interiérové, tak pro exteriérové pěstování. Dnes se zaměříme na to, jak si ze sukulentů a zajímavých nádob či okrasných předmětů vytvořit minizahrádku.

Rostlina dne

Ramondie pyrenejská

Ramondie pyrenejská

Zelené listové růžice, na spodní straně obrvené. Podle kultivarů květy buďto tmavě modrofialové (Ramonda myconi) nebo...

Existuje obrovské množství sukulentů, které se dají velmi spolehlivě pěstovat, a dá se z nich navíc vytvořit opravdu velké množství nejrůznějších sestav v harmonicky sladěných barvách.

Kromě toho lze mnoho zajímavých věcí použít jako pěstební kontejnery a plniva. Sukulenty můžete vysazovat do kameninových mís, do pískovcových fontánek, zajímavě dekorovaných truhlíků, nejrůznějších stojanů, do skleněných akvárií, hrnků, korýtek - betonových, keramických či hliněných. Při výsadbě se může uplatnit i starý dětský kufřík nebo nepotřebný džbánek z kuchyně.

Osadit jimi můžete okenní římsu, terasu nebo plochu kolem domu, která je obsypána kačírkem. I malé záhonky osazené jen sukulenty, ohraničené dřevěnými deskami a obsypané ve svém okolí hrubším pískem budou jistě vypadat velmi půvabně.

Netradičně působí závěsný věnec na dveře ze sukulentů anebo osazené staré plechové ohniště. I velká rybniční škeble může dobře posloužit k výsadbě sukulentů. Osadit můžete i malou dřevěnou bedýnku z trhu, ve které jste si donesli jahody anebo pomocí pinzety skleněnou nádobu s užším hrdlem. Netradičním nápadem je vytvoření minizahrádky ze sedáku staré židle, kterou je dobré předem ještě natřít a nalakovat.

Nápadů je nespočet, postačí tedy vybrat ten, který zaujme právě vás a pustit se do práce. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com, homedit.com, bhg.com, pinterest.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha