35 tipů na interiérové i exteriérové sukulentní zahrádky

35 tipů na interiérové i exteriérové sukulentní zahrádky

Rady a tipy, vydáno 29. 04. 2015

Sukulenty je poměrně snadné při životě. Nepotřebují mnoho péče a vody ještě méně. Proto jsou vděčnými rostlinami jak pro interiérové, tak pro exteriérové pěstování. Dnes se zaměříme na to, jak si ze sukulentů a zajímavých nádob či okrasných předmětů vytvořit minizahrádku.

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Existuje obrovské množství sukulentů, které se dají velmi spolehlivě pěstovat, a dá se z nich navíc vytvořit opravdu velké množství nejrůznějších sestav v harmonicky sladěných barvách.

Kromě toho lze mnoho zajímavých věcí použít jako pěstební kontejnery a plniva. Sukulenty můžete vysazovat do kameninových mís, do pískovcových fontánek, zajímavě dekorovaných truhlíků, nejrůznějších stojanů, do skleněných akvárií, hrnků, korýtek - betonových, keramických či hliněných. Při výsadbě se může uplatnit i starý dětský kufřík nebo nepotřebný džbánek z kuchyně.

Osadit jimi můžete okenní římsu, terasu nebo plochu kolem domu, která je obsypána kačírkem. I malé záhonky osazené jen sukulenty, ohraničené dřevěnými deskami a obsypané ve svém okolí hrubším pískem budou jistě vypadat velmi půvabně.

Netradičně působí závěsný věnec na dveře ze sukulentů anebo osazené staré plechové ohniště. I velká rybniční škeble může dobře posloužit k výsadbě sukulentů. Osadit můžete i malou dřevěnou bedýnku z trhu, ve které jste si donesli jahody anebo pomocí pinzety skleněnou nádobu s užším hrdlem. Netradičním nápadem je vytvoření minizahrádky ze sedáku staré židle, kterou je dobré předem ještě natřít a nalakovat.

Nápadů je nespočet, postačí tedy vybrat ten, který zaujme právě vás a pustit se do práce. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com, homedit.com, bhg.com, pinterest.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha