Den dětí a dětská garden party

Den dětí a dětská garden party

Rady a tipy, vydáno 31. 05. 2010

Den dětí nastane už zítra! A s ním vypukne na nejedné zahradě příslušná oslava. Taková dětská slavnost je vděčná akce - když přeje počasí, jde zdánlivě všechno samo: do zahrady na stůl se jednoduše nanosí dobroty, kolem se rozestaví hračky, přidají se papírové čepice a možná i kostýmy. Ale je potřeba přece jen trocha příprav, jak s menu, tak s celkovým aranžmá.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...
Garden party bod po bodu

Posekejte dokonale trávník. Spočítejte pozvané děti a vymyslete menu. Moc neexperimentujte jako u dospělých, hlavně když nemáte moc času: děti bezpečně uvítají svou trojkombinaci: špagety, limonády, zmrzlinu. Zkuste to využít  jako nosné téma jídelníčku a obklopte ovocnými mísami, tvarohovo-ovocnými chlebíčky, ovocným dortem, banány v čokoládě a zmrzlinovými poháry s ovocem a šlehačkou. Děti se mohou do vaření zapojit i samy: nazdobit si dort nebo laskonky, připravit si šlehačkové poháry pro ně není problém.

Co dělá správnou atmosféru

Velice záleží na servírování a dekorování: slavnostní náladu u stolu vytvoří papírové deštníčky a vějíře zapíchnuté v pohárech, barevné ubrousky a brčka a sladké dekorace. K tomu pak ještě zavěšené barevné girlandy nad stolem, konfety a balónky, svítící lampiony - ideální na jejich zavěšení je pergola. A také připravte dětem něco na obstarání hudební kulisy - frkačky, řehtačky, zvonky nebo hudební nástroje jako činely, triangly a podobně.
Den dětí a dětská garden party
​Postavte zahradní dětský bar

Po vzoru \"dospělých\" rautů soustřeďte nápoje na jeden zahradní stolek, obložte je barevnými kelímky, brčky a ubrousky. A vznikla dětská barová samoobsluha.

Trocha sportu neuškodí

Na trávníku si děti zahrají fotbal, badminton nebo pétangue. A až se začnou nudit, vyhlašte soutěž o lákavé ceny: třeba v tradičním zatloukání hřebíků, běhu pozadu nebo skákání v pytlích. Při větších oslavách pozvěte dospělé, kteří vám pomohou na děti dohlížet. Dbejte na pasivní bezpečí: při dětské garden party vynechte úplně sklo a porcelán: servírujte na veselých barevných plastových nebo papírových mísách a talířích, barevné kelímky nahradí skleničky. Připravte také plastové lžičky a příbory.

Kam vyrazit za nákupy? 

Lampiony, balónky, girlandy, frkačky a trumpetky, čepičky a královské koruny, masky, škrabošky - to všechno najdete na adrese balonky.cz. Slunečníky nebo zahradní nádobí nabízí dum-zahrada-nabytek.cz. Papírové i plastové nádobí a spousty doplňků a maličkostí můžete koupit například v e-obchodu  mojeparty.cz. To, co děti určitě zaujme - létající lampiony - hledejte na letajicilampion.cz. Při velkolepější party nesmějí chybět kostýmy: kupujte nebo půjčujte je na adresách karnevaly-pujcovna.cz nebo e-karneval.cz. Kupte nebo půjčte dětem také nafukovací hrad nebo jiné hopsadlo! Co je na výběr a v jakých cenách, se dočtete v článku Nafukovací hrady a domy pro vaše děti.

Alena Jansová
foto: Littlegrrehouse, Musacatering, Linleys, Charlotte Smarts, balonky.cz

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha