Drobné velikonoční dekorace, které ozdobí váš byt

Drobné velikonoční dekorace, které ozdobí váš byt

Rady a tipy, vydáno 08. 03. 2016

K jarním velikonočním dekoracím se pochopitelně využívají materiály, které jsou v tomto čase dostupné. Vzhledem k tomu, že příroda se teprve začíná probouzet, využíváme k dekoracím také neživý materiál anebo umělé květiny. Velikonoce se sice každoročně opakují, ale to neznamená, že i naše výzdoba pro tyto sváteční dny musí být každý rok stejná.

Rostlina dne

Vánoční hvězda (Poinsetie)

Vánoční hvězda (Poinsetie)

V adventním čase se tyto exotické rostliny stávají nedílnou součástí výzdoby našich domovů. Ve skutečnosti nejsou ozdobou...

Krásné dekorace z vaječných skořápek, právě kvetoucích cibulovin a také z nejrůznějších větviček a sena nebo slámy se staly námětem dnešního článku, který má přinést inspiraci na drobné velikonoční dekorace až k vám domů.

Umělá křepelčí vajíčka, miniaturní ptačí hnízda, kousky březové kůry, rašící větvičky stromů, kočičky z jívy, bílé vejdumky, něžná peříčka, papírové obaly od vajec, kousky kroucené vrby, to všechno je materiál, který při výrobě dekorací na Velikonoce zúročíme.

Květiny nyní dostupné

Při velikonoční výzdobě přicházejí často na řadu rychlené cibuloviny a jarní květy. Čím menší dekoraci plánujeme, tím drobnější kvítky využíváme. Pro tuto příležitost jsou perfektní fialky, sedmikrásky, modřence, macešky, narcisy, mini tulipány, petrklíče, sněženky, bledule, sasanky, ale pochopitelně můžete využít i zakoupené ranunkulusy, hyacinty, tulipány chryzantémy s drobnými květy podobnými kopretinám anebo bramboříky.

Velmi často se živá zeleň nahrazuje svěže zeleným mechem a někdy i větvičkami borůvčí nebo vysetou řeřichou.

Skořápky, vajíčka a vejdumky...

Své kouzlo a opodstatnění mají v tomto období také přízdoby z vajec. Drobná křepelčí vajíčka jsou pro malé dekorace naprosto ideální. Ovšem využít můžete i velká husí nebo pštrosí vejce. Ozdobu lze vytvořit přímo v nich. Zkuste třeba několik květů okrasných pryskyřníků protáhnout polovinou bílé skořápky z klasického vajíčka. Vypadá to moc hezky a květ tak udržíte dlouho pohromadě.

Nezapomínáme ani na osení, které ovšem musí být vypěstováno s dostatečným předstihem. Můžeme ho však nahradit rychle klíčící řeřichou.

Ať už si pro letošní velikonoční svátky vytvoříte malou, či velkou dekoraci, z živých květin anebo jen ze skořápek a osení, hlavní je, aby u vás doma zavládla pohoda a příjemná atmosféra. Hezké svátky všem!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: providenceltddesign.com, idemakeriet.blogspot.com, wohnideen.minimalisti.com, jolantaczuksanow-galla.blogspot.com, e-ogrody.pl, stijlvolstyling.com, levalite.blodspot.se, websta.me, zuhause.de, vitthusmedvitaknutar.blogspot.com,pinterest.com, sjarmerende-gjenbruk.blogspot.nl, dub118.mail.live.com, gardenista.com, bloghomeidea.com, campbellsoupdiary.blogspot.de, nicety.livejournal.com, moco-choco.com, tuinadvies.nl, nakedbouquet.com, bloemschikkenrosalie.blogspot.nl, goodhousekeeping.com, Shutterstock.com 


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha