Jakou zahradu k moderní vile

Jakou zahradu k moderní vile

Rady a tipy, vydáno 17. 08. 2012

Každý máme pravděpodobně ve svých představách vysněný dům i zahradu, ačkoli bydlíme naprosto odlišně. Dnes vám přinášíme jeden takový zhmotněný sen majitelů o jejich bydlení. Jedná se o moderní vilu zasazenou do nádherného prostředí a v dokonalé harmonii souznící se svým okolím. Zahrada, která moderní vilu obklopuje je plná zeleně, přesto, že je hojně osázená, nezabírá práce na ní příliš mnoho času. Pojďme se tedy společně podívat, jakou zahradu k moderní vile jsme pro vás vybrali.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Velké plus této luxusní vily je, že je obklopena mnoha již vzrostlými stromy, které jakoby upozorňovaly na to, že vila je součásti tohoto prostředí odjakživa.

Moderní architektura vyžaduje i moderní pojetí zahrady. Ideální je propojení domu se zahradou přes venkovní obytnou zónu, terasu či nižší zahradní pěšinu vedoucí až k venkovnímu bazénu, což je v tomto případě dokonale splněno.

Terasa umístěná směrem ze svahu od domu působí jako by byla venkovním obývacím pokojem. Užší schodiště spojuje obě roviny – terasovou i bazénovou. Celý břeh je osázen pouze nízkými keři a zakrslými kultivary jehličnanů.Prostor před zídkou jen zlehka otevírá pohled na plochu vodního jezírka. Jeho rohové osvětlení dodává celému okolí již za soumraku zvláštní a neopakovatelnou náladu. Odraz neobvykle rostoucího stromu v pozadí malého schodiště se zračí naopak v hladině klidného plaveckého rekreačního bazénu. Prostor zahrady ve svahu a bazénu odděluje nižší avšak velmi účelně zvolená zídka, která brání případnému sesuvu zeminy směrem do prostoru nad bazén.Dlažební dílce netvoří celistvý pás zahradního chodníku, naopak, dlažba je poskládána nesouvisle, v několika rovinách, ale přesto tak, že je průchod po ní naprosto pohodlný a bezpečný. Jednotlivé pláty dlažby už jsou mnohde obrostlé dokonalými kobercovkami, vřesy, vřesovci, skalničkami atd. V okolí terasy je vysázeno velké množství vzájemně se již prorůstajících trvalek. Vodní trávy a pryšce tvoří okraj malého venkovního jezírka. Vše působí dokonale harmonicky.Je tu dostatek volného prostoru i pro pobíhající psy. Bazén je komfortní a vhodný i jako plavecký nejen jako rekreační.  Z vily je překrásný výhled na zahradu, bazén, jezírko a všechny stromy a rostlinstvo v okolí.Obyvatelé mohou být právem na své obydlí pyšní stejně jako na úchvatnou zahradu rozprostírající se v širokém pruhu směrem dolů od vily v nepříliš příkrém svahu.

Líbí se vám toto řešení? Napište nám. 


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hometrendesign.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

20. 08. 2012 Reagovat
jaja: Jo, nerizenou dzungli muzu, hlavne, ze nemaji konifery a anglicky travnik, to je nuda pro lidi bez fantazie.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha