Jarní svatební kytice podle posledních trendů

Jarní svatební kytice podle posledních trendů

Rady a tipy, vydáno 06. 05. 2014

Svatba by měla být nezapomenutelným okamžikem vašeho života. A svatební kytice a její krása by k tomu měla výraznou měrou přispět. Se svatební kyticí je možné sladit nejen ženichovu korsáž , ale také účes nevěsty, která může mít místo ozdob ve vlasech vpletené květiny.

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...

Pro velkou bílou svatbu se hodí klasická, něžná prodloužená kytice. Může být přizdobena většími či menšími perlami anebo nadýchanou monofilovou stuhou. Základ tvoří například módní zelenobílé růže, poupata eustomy a doplněna je listovou jemnou zelení.

Nezapomeňte, že při hostině by měla stát svatební kytice ve váze na zvláštním stolku na čestném místě, proto, aby ji mohli hosté obdivovat.  Má-li nevěsta menší kytičku, lze ji postavit do čela svatebními stolu, menší kytička nebude bránit svatebčanům ve výhledu ani v hovoru.

Zelenobílá vazba bude působit velmi svěže a čerstvě, jako by se v kytici zračil ještě odcházející sníh a objevovaly se v ní i nové jarní přírůstky svěží zeleně. Základ mohou tvořit bílé pivoňky, nebo bílozelené papouščí tulipány, či sasankovky, k nim lze přidat netík, jako zjemňující kapradinu, nebo bílé frézie, které jsou okouzlující nejen vzhledem, ale také svou vůní.

S kombinací vám vždy ráda poradí zkušená floristka. Neuděláte rozhodně chybu, když vezmete s sebou ke květinářce fotografii svých svatebních šatů, abyste mohly vše společně doladit do nejmenšího detailu. Zručná a znalá floristka dokáže vhodně zvolenými květinami také zamaskovat případné drobné tělesné nedostatky nevěsty. Čas na výběr květin se rozhodně nemá podceňovat. Špatně zvolená květina by mohla pokazit i ty nejkrásnější šaty a tím i celý slavnostní den.

Jarní svatební kytice se nesou v duchu svěžích světlých a jemných barev. Nejčastěji se setkáváme s bílo-zelenou kombinací a s kyticemi laděnými do růžova v kombinaci s bílou či krémovou. Nechybějí ale ani jemné odstíny oranžové. Některé nevěsty mají rády kytku s nádechem do modra, i taková se jistě pro ně v jarní nabídce najde.

Okouzlující kytici v zeleno-bílém provedení můžete vidět na obr. č. 36 v naší fotogalerii. K jejím základním komponentům patří bílé kaly, bílé, teprve nakvétající pivoňky, drobnokvěté zelenkavé růže a z doplňkové zeleně je v kytici přimíchán kontryhel, asparágus meyers a ze spodní strany kytici lemují ponechané výrazně zelené listy růží, ty mohou být nahrazeny salalovými listy.

A jaké květiny převažují v jarních svatebních kyticích? Jsou to hlavně pivoňky, tulipány, jemné odstíny růží a eustoma, zvláště ta bílá a ranunkulusy. Dále se setkáváme s čerstvě nakvetlými hortenziemi, fréziemi, kalami a karafiáty a spíše výjimečně i se šeříkem

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, greylikeswedddings.com, katemillerevents.com, stylemepretty.com, laurenconrad.com, southernweddings.com, theeverylastdetail.com, aprilflowersslo.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha