Kam na víkend? Do Botanické zahrady!

Kam na víkend? Do Botanické zahrady!

Rady a tipy, vydáno 01. 06. 2011

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro vás super tip. Botanická zahrada v Troji vás zve na víkend plný her.

Rostlina dne

Fazol šarlatový

Fazol šarlatový

Fazol má až čtyři metry dlouhou, nevětvenou, hustě olistěnou lodyhu. Listy jsou dělené. Květy fazolu jsou bílé,...
Sobota a neděle  tento víkend, tedy 4. a 5.června je plná her a soutěží. Mladé odvážlivce čekají na venkovní expozici areálu Botanické zahrady poznávací i zábavné chvíle. V rámci programu budou moci děti využít služeb cestovní kanceláře, která jim zprostředkuje nevšední cestu kolem světa, během níž zažijí mnohá dobrodružství. Malí cestovatelé navštíví například Afriku, mrazivou Antarktidu, nebo exotickou Čínu.

Během programu se budou moci děti zastavit také u výtvarného stánku, nebo se pobavit divadelním představením, které pro děti připravilo divadélko Romaneto. Nebude chybět ani ukázka sebeobrany prezentovaná Policií ČR a v rámci včelařského koutku se dozví mnohé zajímavosti ze světa včel.


KDY?

                                                                  4 - 5 června
                                                          Po oba dny 10 - 17 hodin

KUDY?


DOPRAVNÍ SPOJENÍ
Do Botanické zahrady hlavního města Prahy se lze dostat několikerým způsobem, zatím však nedoporučujeme dopravu vlastním automobilem, ale naopak využití městské hromadné dopravy. Botanická se nachází v Nádvorní ulici č.134 v Praze 7 – Troji nad ZOO a Trojským zámečkem.
MHD
Do Botanické se nejjednodušeji dostanete metrem trasy C přes stanici Nádraží Holešovice, kde přestoupíte na autobus číslo 112, jedete až do zastávky Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja. Odtud dojdete do zahrady podle značení za cca 5 minut. Cesta od zastávek autobusu Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja je velice dobře značena. Nemůžete zabloudit.

Kdo nestihl nedávnou výstavu tropických motýlů, nemusí smutnit. Některá motýlí monstra se líhnou právě v těchto dnech.:-)

Více informací na www.botanicka.cz


Hezkou zábavu


Redakce
Foto: botanicka.cz

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha