Koupejte se v bazénu už od dubna

Koupejte se v bazénu už od dubna

Rady a tipy, vydáno 16. 01. 2017

Věděli jste, že se ve svém bazénu můžete koupat třeba od dubna do října? Stačí využít způsoby, jak v bazénu udržet teplejší vodu. Nejpohodlnější a nejefektivnější je bazén zastřešit a ohřívat tepelným čerpadlem.

Rostlina dne

Čemeřice

Čemeřice

Čemeřice je stálezelená trvalka, vysoká až 60 cm. Její velké, miskovité květy jsou bílé, zelené, purpurové nebo karmínově...

Pod zastřešením se můžete koupat třeba v dešti

Ani špatné počasí vám nemusí pokazit koupání, pokud si pořídíte podchozí zastřešení. Získáte s ním krytý kousek prostoru, kde můžete relaxovat nebo se hned u bazénu převléct do suchého oblečení.

Zastřešení je navíc nejpohodlnější způsob, jak bazén ochránit před nečistotami a zajistit bezpečnost dětí a domácích mazlíčků. Prostě ho zatáhnete a je to.

Posuvný kryt udrží vodu o 6–8 °C teplejší.

Zastřešení vám přinese zase nové zážitky s bazénem. Vytvoří u bazénu vaši vlastní wellness zónu, kde si odpočinete a naberete síly. A budete to všechno mít hned u domu.

Vyšší teplotu vody zajistí i vyhřívání

Je škoda mít bazén, do kterého nikdo nechodí, protože je voda studená. Existují různé možnosti vytápění bazénu, ale liší se úsporností a efektivitou.

Solární panely jsou oblíbené řešení, ale hodí se hlavně pro nezastřešené bazény. Ty zastřešené získávají dost tepla ze sluníčka už díky skleníkovému efektu.

Nejefektivnější je tepelné čerpadlo. To odebírá energii přímo z teplého vzduchu – na 1 kW energie dodá do bazénu dalších až 6 kW, takže funguje ekologicky i v zatažených dnech. Navíc se dá zapojit jednoduše za filtrační čerpadlo, nevyžaduje žádné velké zásahy do bazénu.Pokud máte doma kotel nebo krb, také ho můžete využít k vyhřívání bazénu. Stačí pořídit a zapojit tepelný výměník.

Nemáte bazén? Vyberte si ho už teď

Většina lidí řeší bazén až na jaře, takže v bazénových centrech je plno a stavebním firmám se prodlužují termíny. Velmi výhodné je vybrat si bazén už v zimě, v klidu a svým tempem.

Jak vybrat? Mrkněte se na nabídku laminátových bazénů.

„Je teď po sezóně, a tak máme na každého zákazníka dost času,“ říká bazénář Michal Vlášek. „Doporučujeme lidem, aby si bazén vybrali už teď. Zdarma jim ho uskladníme do jara, pak už jen stačí zavolat 4 týdny předem a dohodnout termín montáže. Máte tak jistotu, že na jaro a léto bude už bazén připravený. Stává se často, že když to někdo nechá na poslední chvíli, nakonec přípravy do koupací sezóny nestihne.“

Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Komentáře ke článku

06. 09. 2017 Reagovat
REda: Inspirovalo nás to se končeně rohoupat. Chtěli bychom si udělat na podzim zastřešení našeho staršího bazénu. Koho byste doporučili? Ideálně se zajímavou cenou.. znáte https://www.alupo.cz/zastreseni-bazenu-akce/ ?
29. 05. 2017 Reagovat
Erika: Hezký článek, po dlouhém uvažování jsme si nakonec taky udělali bazén a bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Na doporučení jsme to nechali na společnosti Albixon a jsme moc spokojení. Výběr mají opravdu široký.. no posuďte sami https://www.albixon.cz/bazeny/, nejsou krásné?

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha