Květináče - originální a stylové!

Květináče - originální a stylové!

Rady a tipy, vydáno 28. 12. 2010

Pokojové květiny nejenže zvlhčí a osvěží vzduch, navíc nádherně vypadají a každou místnost příjemně oživí. Zvlášť, pokud je umíte dobře a vkusně zkombinovat nejen s interiérem, ale i s květináči, ve kterých je pěstujete. Inspirujte se a vytvořte z vašeho interiéru soukromou botanickou zahradu.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...
Pokojové květiny jsou přesně tím, co by nemělo doma chybět. Kromě toho, že dokáží dodat bytu venkovní atmosféru, vnesou do něj i někdy tolik potřebný život. Zkuste si jich pořídit víc a jednotlivé druhy vzájemně kombinovat. Jejich krásu navíc podtrhněte různobarevnými květináči. Pokud květiny máte, jsou právě květináče tím, co můžete čas od času obměnit. Nebude vás to stát moc, ale změnu pocítíte docela výrazně.

Květináč musí ladit s květinou
Kupte květináče podle toho, jakou barvou vykvete květina, kterou do něj hodláte dát. Ve většině květinářství mnohdy ani jinak nakoupit nemůžete. Nezapomeňte ale na to, že obojí by mělo ladit i se zbytkem interiéru. Do světlého interiéru se nebojte nakoupit květináče výrazných barev, které pokoj oživí.
Jsou-li listy květiny žíhané, nekupujte květináče se strakatým vzorem. Výrazné rostliny lépe vyniknou v jednoduchých květináčích. To ale neplatí v případě, kdy máte výrazných květin více. Například tři rostliny s žíhanými listy už strakatější a výraznější květináče nesnesou.
Květináče - originální a stylové!
Kombinujte netradičně
Mile působí například více květin stejného druhu v případě, kdy kvete každá jinou barvou. Pokud máte květináče přesně podle barev květů, zkuste je zpřeházet – květinu kvetoucí žlutě vložte do fialového obalu, fialové květy skryje růžový květináč, a ty růžové zase žlutý. Květiny tak budou nenápadně sdělovat, že patří k sobě.
Květináče - originální a stylové!
Originální barvy i tvary

Květináče vyniknou nejen barvami, ale i tvary. Nakupte květináče ve stejné barvě jako je pozadí, před které je postavíte. Například jednoduché bílé květináče můžou naopak zaujmout originálním tvarem. Rozestavte je před bílé pozadí a nechte vyniknout samotné rostliny. Jednoduché květináče sluší kaktusům nebo stále zeleným rostlinám, které zřídkakdy kvetou. Právě květiny ve vhodném, stylovém květináči dokážou být tím, co vašemu bytu dodá punc letní atmosféry i v zimních měsících.
Květináče - originální a stylové!
Martina Gajdošová
Foto:  allproducts.com, reger.edu.ms, thepioneerwoman.com, allmodern.com, myurbangardendecoguide.com, prod.bulbsonline.org

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha