Kytice k sv. Valentýnu

Kytice k sv. Valentýnu

Rady a tipy, vydáno 11. 02. 2014

Dominantní barvou kytic určených jako dárek na oslavu lásky je červená. Té zdatně dokáže sekundovat bílá a zelená. V kyticích darovaných k svátku svatého Valentýna vždy převládaly a pravděpodobně i vždy budou rudé růže jako nejznámější symbol lásky a obdivu, úcty a oddanosti. Svátek zamilovaných evokuje vždy spíše blížící se jaro než doznívající zimu a proto takové kytice bývají laděny už i jarně.

Rostlina dne

Máta vodní

Máta vodní

Máta vodní je vytrvalá bylina. Kvete růžovými paličkami od července do října a je tak nejen voňavou, ale i velice...

Rudá růže je odpradávna symbolem pravé lásky. Krásně rozkvetlá symbolizuje i krásu obdarovávané ženy a vínová růže znamená, že si žena svou krásu ani neuvědomuje. Růžová růže značí dokonalé štěstí a půvab, tmavě růžová zase vděk a poděkování. Růže levandulové barvy je symbolem pro okouzlení a lásku na první pohled a oranžová či korálově zbarvená růže v květinové symbolice sděluje touhu, vášeň a fascinaci.  Tím však rozhodně nechceme říct, že darovat máte jen kytice jednobarevné, abyste přesně vyjádřili to, co ke své lásce cítíte.

Aby jednobarevná kytice nevypadala třeba kapku smutně, velmi dobře se v ní mohou uplatnit také růžová a žlutá barva. Ty skvěle projasní kytici v barvách jarních trendů. Červené ladění není zdaleka tedy jedinou variantou. Velmi křehce a půvabně vypadá kombinace bílé eustomy a rudých růží, nebo plnokvěté pryskyřníky v líbezně hřejivých tónech a neméně malebná sasanka nazývaná též anemonka. Optimistické sasanky převzaly hodně z půvabů rozkvetlých divokých máků. Stylové budou jak v jasně červené, bílé i v modré barvě.  Předností anemonek je jejich dlouhá trvanlivost a také jejich živý optimistický dojem, který z nich přímo čiší. Jemnější noblesnější eustoma, je zkraje roku k dostání hlavně v něžnějších smetanových tónech.

Velmi vděčným komponentem valentýnských kytic jsou také tulipány. Jejich oblíbenosti nahrává nejen jejich cenová dostupnost, ale také blízká spojitost s příchodem jara. A navíc co do šíře barevných forem se jim nemůže rovnat hned každá květina. Tulipány je stejně snadné zakoupit řezané, jako i v hrnkové formě, a pak už postačí je pouze dárkově upravit. Krásně vypadají jak kombinace bílých a červených, či fialových a červených, nebo růžových a červených tulipánů. Všechny takto vyladěné kytice jsou okouzlující. Není zapotřebí dodávat k nim žádnou doplňkovou zeleň, neboť tulipánové listy jsou stejně tak okrasné a hodí se k nim nejlépe. I kdyby to měl být jeden jediný nesmělý květ tulipánu, který darujete své lásce, i ten zajisté potěší.

Svěže vypadají a navíc kouzelně voní křehké hyacinty. Vypadají velmi bohatě a navíc dýchají krásou právě probouzející se jarní zahrady. Něhu doslova ztělesňují řezané modřence. Již jejich samotný název naznačuje, že se s nimi nejčastěji setkáváme v modré barvě, ale ani bílé druhy již dnes nejsou žádnou výjimkou.

Na závěr nám dovolte jeden citát, který podtrhuje krásu obojího: květin i lásky. Jeho autorem je Victor Hugo. „Život je květina, pro niž je láska medem.“

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: blushing-blooms.co.uk, dischevents.blogspot.com, fannieflorist.ca, zastavki.com, tidysflowers.com, realflowers.co.uk, flowersfortheweekend.com, floralstudio-ny.com, houzz.com, i558.photobucket.com, fineflora.com, caobaovy.com, dushonok.com, thelittleflowerstudio.com, lebouquet.com, flowersbyspecialarrangement.com, theobamacrat.com, gardenrant.com, infashionrehab.com, immshopping.rediff.com, shop.coimbatorecity.com, colegardens.com, proflowers.com, static.wixstatic.com, goodfon.com, hdwallpapersbackgrounds.com, plainwellflowers.com, stannesfloristandgiftbaskets.blogspot.com, moonpig.com, flora-leo.com, imshopping.rediff.com, thestylerawr.com, spearwoodflorist.com.au, dailymail.co.uk


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha