Léčivý čaj z cibule, zázvoru, medu nebo másla - vyzkoušejte ho

Léčivý čaj z cibule, zázvoru, medu nebo másla - vyzkoušejte ho

Rady a tipy, vydáno 12. 12. 2014

Možná jste to už od někoho slyšeli, jak je cibule prospěšná našemu organismu a zvláště v zimním období, kdy na nás nachlazení číhá takřka na každém kroku. Ale taky jste se možná ještě neodhodlali vyzkoušet ani cibulový ani máslový čaj. V čem všem vám mohou prospět tyto ingredience a ještě mnohé další, vám sdělíme v dnešním článku o léčivých čajích. Zkuste to a uvařte si je podle našeho návodu.

Rostlina dne

Muchovník

Muchovník

Muchovník je opadavá dřevina. My ho řadíme mezi opadavé keře, ve své domovině roste jako menší strom. Obvykle dorůstá...


Čaj z čerstvého zázvoru na prohřátí

Více známý v našem povědomí je pravděpodobně čaj zázvorový, který pomáhá prohřát celý organismus a navíc ničí bakterie v našem těle, čímž nám pomáhá zlepšovat naši kondici a posilovat imunitu. Čaj ze zázvoru si připravíte velmi snadno. Omyjte a nastrouhejte kus čerstvého zázvoru. 10 gramů vařte v 1 litru vody po dobu 5 minut a poté ho přes cedník vymačkejte. Do takto vzniklého čaje přidejte šťávu z jednoho pomeranče nebo citronu, čaj si dle chuti oslaďte a pijte ještě horký.

Černý čaj z másla a medu proti škrábání v krku

Jistě všichni znáte bolest při polykání, pálení a škrábání v krku. Nejlépe tyto nepříjemnosti zaženete jednoduchým receptem. Budete na něj potřebovat 250 ml černého čaje – uvařeného. Do něj přidejte 1 polévkovou lžíci medu a 1 polévkovou lžíci másla. Vše společně dobře promíchejte a ihned vypijte.

Léčivý čaj z cibule a medu

Do 200 ml vroucí vody dejte vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Povařte je 5 minut a pak je 10 minut nechejte luhovat. Vývar sceďte, oslaďte medem a popíjejte po celý den anebo několikrát denně. Jako sladidlo je nejen v případech čajů med naprosto neocenitelný. Dodává našemu tělu dostatek velkého množství důležitých látek, ale ještě navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organismus škodlivinami. Komu by cibulový čaj chutnal spíše lépe s citronem, může do něj vložit plátek citronu.

Lipový čaj je na chřipku nejlepší

Změny teplot, prochladnutí, promočená obuv, to vše může vést k tomu, že nás napadnou bacily chřipky a jak známo, těch se snažíme vždycky zbavit nejdříve samoléčbou. K tomu slouží jako ideální prostředek lipový čaj. Připravte si lžičku lipového květu a ten přelijte šálkem horké vody. Nechejte louhovat 15 minut. Poté sceďte, oslaďte medem a užívejte 3 x až 5 x denně.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: prevention.com, wholefoodsexplorer.com, blog.doctoroz.com, bakedbree.com, bestherbalhealth.com, oneclickbeautycare.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha