Míče a míčky na zahradě

Míče a míčky na zahradě

Rady a tipy, vydáno 10. 05. 2010

Obytnou zahradu si ani neumíme představit bez míčů a míčků všeho druhu a tudíž i míčových her. Pokud máme děti nebo jsme ještě k tomu vyznavači míčových sportů, zahrada se nám tak brzy zaplní míči všeho druhu: od fotbalových, volejbalových a basketbalových míčů po malé dětské házecí míčky, gymnastické míče a také mini míčky - tenisové, squashové a pingpongové.

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...
​Kam dát míče přes den a kam na noc

Kromě dětských gumových balonů jsou dražší míče háklivé na vlhkost a promočení. To se týká jak kožených fotbalových a volejbalových a basketbalových, i tenisových míčků. Vhodná je proto zahradní úklidová bedna se nepromokavým víkem. Jinak přes den je praktické mít kolem trávníku velké drátěné koše, do kterých se míče hodí.

TIP: U basketbalových míčů můžeme sáhnout po materiálu technologie Dimple, která dovoluje, aby  míč měl vyšší přilnavost k ruce. Míč stojí kolem 300 korun a seženeme ho například na nejlevnejsisport.cz.

Míče a míčky na zahradě
Zdravotní míče všestranně pomáhají

Není nad to, zacvičit si s míčem místo v tělocvičně na vzduchu, na vlastní zahradě. Na zahradním trávníku by také neměl chybět gymnastický míč ke cvičení i rehabilitaci fyzioterapeutický míček - overball. Ten slouží k dechovým cvičením a zvyšování kapacity plic zejména u dětí. Dospělí jej mohou používat stejně, ale velmi příjemné je s ním provádět cviky na ztuhlé prsty po celodenním sezení a psaní. Míče zlepšují motoriky ruky, jak po úrazech, tak i u zdravých osob například při zkracování šlach.
​Jak pečovat o různé míče

Zejména velké skákací nebo fyzioterapeutické míče jsou vyrobeny ze speciálního homogenního měkčeného pěnového PVC. Tyto míče a míče nafukovací nečistíme saponáty, stačí voda a mýdlo, jehož zbytky se musí dokonale smýt a míč nechat oschnout. Ovšem nevysušovat fénem. Nafukovací míče nevystavujeme zbytečně dlouho slunečním paprskům, vybereme trávník ve stínu a tam je necháme, pokud si s nimi nikdo nehraje. Kožené míče necháme nejprve dokonale vyschnout - dobře nafouknuté. Opět je ale nesušíme prudce, například nikdy fénem. Potom je napreparujeme kvalitním krémem - přitom je to jako u bot, čím kvalitnější kožené boty nebo míč, tím kvalitnější krém vezmeme. Dobře vyleštíme a míč necháme doschnout. 

Kde míče hledat

Kožené značkové míče koupíte například v internetovém obchodu eurofootball.cz nebo fotbalpro.cz. Squashové, tenisové i fotbalové míče najdete na tenislife.cz. Sportovní vybavení všeho druhu do vaší zahrady je třeba na sportisimo.cz.

O sportu na zahradě také čtěte v článku Zahrada a různé druhy sportu.

Alena Jansová
Foto: archiv autorky, Jacksoncamping, Biard

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha