Na návštěvě v Keukenhofu, největší výstavě cibulovin na světě

Na návštěvě v Keukenhofu, největší výstavě cibulovin na světě

Rady a tipy, vydáno 17. 02. 2016

Kdo chce spatřit okouzlující řeku z květin anebo dokonale vyzdobené květinové korzo, měl by se na jaře vydat do Keukenhofu. Tento nizozemský květinový park každoročně nabídne svým návštěvníkům nevídanou podívanou v podobě sedmi milionů kvetoucích cibulovin všech barev a druhů.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

I od nás vyjíždí na tuto květinovou podívanou každoročně desítky zájezdů, aby se jejich účastníci mohli pokochat na vlastní oči tou nevídanou krásou. Pravděpodobně pro nikoho není překvapením to, že se výstava cibulovin koná v Nizozemsku, v mateřské zemi tulipánů. Brány se každoročně otevírají v termínu blízkém prvnímu jarnímu dni.

Abyste stihli všechno shlédnout, můžete procházku květinovým parkem uskutečnit pěšky, nebo projet na kole, ať už na svém, nebo na vypůjčeném.  Park se rozkládá na 32 akrech půdy a stezky jím vedoucí jsou dlouhé přibližně 15 kilometrů.

Cibulky ve třech vrstvách

Většina návštěvníků okouzlených krásou květin a jejich omamnou vůní už příliš nepřemýšlí nad tím, že za barevnými koberci květů stojí oddaná a takřka nikdy nekončící práce mnoha desítek zahradníků.

Zahradníci vysazují cibulky do tří různých vrstev. Volba vrstvy, do které má být cibulovina vysazena záleží na období rozkvétání daného druhu. Zdaleka tu však cibuloviny nenajdete vysazené jen v prostých záhonech anebo v trávnících. Cibuloviny v Keukenhofu vytvářejí doslova řeky, například z kvetoucích modřenců lemovaných břehem z tulipánů. Místo záhonů tu můžete spatřit také auta vytvarovaná z květin anebo hlavy známých osobností.

Cesta za milionem květů

Letos se brány největší květinové výstavy cibulovin otevřou již 24. března a uzavřou se až 16. května 2016. Pokud do parku Keukenhof zamíříte i vy, vydejte se směrem na městečko Lisse, které leží cca 30 km od Amsterodamu, hlavního města Holandska. Vydáte-li se na cestu zájezdovým autobusem z Prahy, strávíte v něm přibližně 15ti hodinovou cestu, v jejímž cíli se ocitnete uprostřed nekonečných polí tulipánů, hyacintů, narcisů, lilií a krokusů.

Většina návštěvníků květinového parku doporučuje vydat se sem nejlépe v posledním dubnovém týdnu. Tehdy totiž rozkvétá největší množství vysázených cibulovin. Vstupenky na výstavu si můžete zakoupit již dnes v online předprodeji na internetových stránkách keukenhof.nl. Vstupné na jednu dospělou osobu a jeden den činí 16 Euro. Zájezdy a skupiny nad 20 osob mají možnost využít skupinovou slevu. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shutterstock.com 


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha