Nevíte kam se zahradní sekačkou? Pořiďte si zahradní domek.

Nevíte kam se zahradní sekačkou? Pořiďte si zahradní domek.

Rady a tipy, vydáno 20. 01. 2015

Tento zahradní pomocník v některém z mnoha provedení a typů zdobí již takřka čtvrtinu českých zahrad a není se čemu divit. Zahradní domky nabízejí praktický skladovací prostor pro vše, co chcete uchránit před nepřízní počasí. Rostoucí obliby zahradních domků si samozřejmě již dávno všimli i prodejci zahradního vybavení a tak si dnes lze vybrat z široké nabídky typů, velikostí a materiálů.

 

Jaký je nejlepší?

Na toto se jednoznačně odpovědět nedá. Každý od zahradního domku očekává něco jiného, a zatímco někomu stačí malý úložný prostor, další pak potřebuje prostoru mnohem více a domek chce využívat nejen pro skladování zahradní techniky a dalšího vybavení, ale chce ho občas využít například i pro krátkodobé přespání. Takovou možnost nabízejí hlavně dřevěné zahradní domky a zahradní chatky, které disponují dostatečnou plochou a jedním nebo více okny, tudíž jsou i dostatečně prosvětlené. Velkou výhodou je také to, že u větších dřevěných domků si můžete vybrat z několika typů dveří, oken a v některých případech i z různých typů střešních krytin. Nevýhodou domků a chatek ze dřeva je nutnost pravidelné údržby. Ta spočívá v obnově impregnačního nátěru, který chrání dřevěný materiál před plísní a vlhkostí. Plechové zahradní domky naproti tomu skvěle poslouží každému, kdo hledá levný a bezúdržbový domek určený pouze pro skladování zahradní techniky a nářadí, případně jízdního kola nebo příslušenství k bazénu.

Jak by měl být zahradní domek velký?

To záleží pouze na tom, co vše od domku očekáváte. Pokud domek chcete využít pouze k uskladnění sekačky a pár kousků zahradního nářadí, postačí vám menší domek s plochou kolem 5 m2. Nejprodávanější domky mají plochu cca 10 až 15 m2, která již nabízí dostatek prostoru k uskladnění zahradní sekačky, jízdních kol a dalšího zahradního vybavení a nářadí. V případě, že domek nebo chatku plánujete využít i ke krátkodobému obývání a chcete ho vybavit jednoduchým nábytkem třeba pro přespání, doporučujeme volit domek větší, a to o rozměrech 15 a více metrů čtverečních.

 

Zvládnu stavbu domku sám?

Stavba domku většinou není nijak obtížná, a pokud je člověk alespoň trošku manuálně zručný, dá se zvládnout již za pár hodin (dle velikosti a typu domku). Každý kvalitní prodejce k domku dodává podrobný návod, jak domek postavit. Pokud si však na stavbu zahradního domku nebo chatky netroufáte, můžete využít nabídky některých prodejců, kteří jsou schopni montáž domku u vás na zahradě zajistit. Jedním z takových prodejců je i internetový portál www.give.cz, který patří mezi největší prodejce plechových zahradních domků u nás.

Vyhněte se podezřele levným nabídkám

Při výběru zahradního domku doporučujeme sledovat několik důležitých ukazatelů. Vedle kvality použitých materiálů a samozřejmě délky záruky, kterou prodejce na zahradní domek nabízí, je to také dostatečná výška samotného domku. Řada levných asijských domků nevyhovuje průměrné evropské postavě, a přestože při nákupu takového domku člověk pár stovek ušetří, jeho používání je pak více než nekomfortní. Nebojte se před nákupem na cokoliv zeptat. Kvalitní prodejce by měl znát odpovědi na všechny vaše otázky a měl by být schopen vám s výběrem zahradního domku poradit.


Komerční prezentace


Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha