Okrasná zahrada v srpnu

Okrasná zahrada v srpnu

Rady a tipy, vydáno 18. 08. 2010

Právě jsme se přehoupli do druhé poloviny srpna a vaše zahrada možná vypadá trochu smutně. Azalky a rododendrony už odkvetly a vy nejspíš přemýšlíte, jaké květiny a keře zasadit, aby vaše okrasná zahrada v srpnu opět zahrála barvami.

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...

Máte-li okrasnou zahradu a toužíte-li dosáhnout efektu rozkvetlé zahrady po celé léto, musíte vybírat z květin a stromů, které na sebe plynule květenstvím navazují. Pokud jste to neudělali už minulý rok, nezoufejte. Všechny vhodné dřeviny a květiny si můžete koupit v nádobách a okrasných mísách a rozestavit si je po zahradě. Alespoň o ně nepřijdete v silných bouřkách, jaké si „užíváme“ poslední dobou.

Z letniček v srpnu kvetou astry nebo hledíky, z dvouletek zase hvozdíky, macešky, pomněnky a sedmikrásy. Jsou vhodné nejen do skalek, ale také jako ozdobné lemování trávníku. Z trvalek vám zahradu ozdobí juka, divizna, slunečnice, protěž, netřesky, zvonky, krásnoočka nebo trojhrotky.

Mečíky a jiřiny jsou v srpnu v květu stejně jako begonie a některé druhy lilií. Vytvoříte s nimi nádherné zátiší u krbu nebo ozdobíte terasu. Speciálně lilie mají velmi pronikavou vůni, která vám bude zpříjemňovat posezení na zahradě. Máte-li v domě alergika, uberte na jejich množství, nebo zvolte jinou květinu.

Mezi okrasné dřeviny kvetoucí v srpnu patří  růže. Ne nadarmo se jí říká královna květin. Zahradu zkrášlí nejen bohatostí a barvou květů, ale také omamnou vůní.  Z dalších dřevin můžete vybrat třezalku, letní šeřík nebo jerlín.

​Zahradu si lze dozdobit truhlíky a nádobami, ve kterých právě kvetou pelargónie, muškáty nebo petúnie. Rozhodně nesmíte zapomenout na hortenzii, jejíž bohaté květy sluší každé zahradě. Hodí se i do malých zahrad a předzahrádek právě proto, že z jedné mísy vyrůstá záplava květů.


Zahrada v srpnu nemusí ničím připomínat nadcházející konec léta. Může být stejně barevná a zářivá jako na začátku června, pokud si pořídíte ty správné rostliny. Květiny a keře si můžete objednat například na zahradnictvichladek.cz, starkl.com nebo zahradnictvikrulichovi.cz

Sabrina Harisová
Foto: deegee.blog.cz, vseozahrade.blog.cz, sk2.goo.cz, ireceptar.cz, meinsachsen.net, ngs.org.uk


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

23. 08. 2012 Reagovat
xy:  Z trvalek vám zahradu ozdobí juka, divizna, slunečnice ...... slunečnice je trvalka?????

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha