Pokojové květiny po dovolené

Pokojové květiny po dovolené

Rady a tipy, vydáno 15. 08. 2014

Léto – čas dovolených pro lidi, obtížné období pro květiny. Pokud odcestujeme a nezajistíme si zalévání někým z rodiny, mohou být naše pokojové květiny ohroženy nedostatkem vody, případně i některým onemocněním. Jakmile se tedy vrátíme domů, je vhodné květiny co nejdříve prohlédnout a zajistit svým zeleným dekoracím ozdravnou kůru.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...


Než jste odjeli na dovolenou

Zatímco s kaktusy a sukulenty jste si před odjezdem na dovolenou nemuseli nijak lámat hlavu, protože klidně i několik týdnů přežijí bez zálivky, u ostatních druhů bylo třeba zajistit je buďto zapuštěním do větších květináčů vyložených keramzitem, který pak postupně uvolňoval nasátou vláhu anebo jste je museli naskládat do samozavlažovacích truhlíků, či případně zvolit jiné řešení.

Jak mohou rostliny strádat

Květiny pochopitelně bez naší dlouhodobé, v létě takřka každodenní, nutné péče chřadnou a strádají. Proto nejprve doplníme zálivku odstátou nebo převařenou vychladlou vodou, prohlédneme rostliny, zda je po dobu naší nepřítomnosti nenapadli škůdci.

Rostliny zbavte starých květů

Rostliny, které ještě kvetou, zbavíme všech zavadlých a zaschlých květů. Jednak tím osvěžíme a zlepšíme jejich vzhled, a jednak je nenecháme vyčerpávat se tvorbou semen.

Plánujeme rychlení rostlin

Rostliny kvetoucí v zimním období nebo ty, které chceme rychlit, jako například amarylis, bramboříky, hyacinty nebo mini kosatce, je třeba právě nyní přesadit anebo jejich cibulky vysadit do kvalitní zahradnické zeminy.

Konec letnění

Jestliže jste květiny letnili na zahradě nebo na balkoně, nezapomeňte na jejich včasné přenesení do bytu. První podzimní mrazíky mohou přijít náhle a květiny by to velmi poškodilo.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: housetohome.co.uk, amillionlives.net


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha