Použití palet na zahradě nejen při pěstování ovoce a zeleniny

Použití palet na zahradě nejen při pěstování ovoce a zeleniny

Rady a tipy, vydáno 14. 04. 2016

Palety našly využití v bytě při výrobě nejrůznějšího nábytku jako postelí, stolů či sedacích souprav. Škoda, že zatím jejich používání na zahradě není tak časté. Přitom jejich nízká pořizovací cena a široká variabilita k tomu přímo vybízí. Připravili jsme pro vás několik tipů!

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...

Řádky mezi paletami

Ještě nepěstujete zeleninu v paletách? Proč? Mezery mezi jednotlivými latěmi poslouží jako dokonalé řádky, plná místa zase zamezí zaplevelení záhonu. Položíte-li je a vysypete je zeminou, pak získáte nižší formu vyvýšeného záhonu. Saláty, špenát nebo kořenovou zeleninu už nemusíte řádkovat!

Vyvýšený záhon (nejen) na jahody

Vyvýšené záhony mají tu výhodu, že šetří vaše záda a kolena. Naplníte je kvalitním kompostem, ale nezapomeňte na drenážní vrstvu, pro období sucha se zase hodí přimíchat do zeminy krystaly absorbující vodu (třeba z dětských plenek). Výhodou toho na obrázku je, že kromě vrchní plochy pro pěstování můžete využívat i boky. Chytré, že?

Vertikální záhony

Dnes jsou velmi oblíbené, protože pěstování vlastní zeleniny na terasách či balkonech je trend. Koukali jste ale, kolik stojí vertikální záhony? Při tom z palety ho zvládne vyrobit průměrně šikovný mužský. Někdy i žena…

Pořadače na úklid nářadí

Můžete je mít srovnané v koutě a hledat ve zněti násad, co je lopata a co rýč, nebo si vyrobit přehledný pořadač, kde budete mít vše hezky a přehledně srovnané. To za trochu práce stojí, ne?

Zahradní nábytek

V této oblasti je vše dovoleno, můžete si vyrobit stůl a židle, pohodlná křesla nebo lehátko. Kdo se rád povaluje, ocení pohovku nejen doma, ale i na zahradě. Šikovné jsou i pracovní stolky, pro zahradnické práce, jako je sázení. Další možnosti najdete ve fotogalerii.


Plánujete stavbu terasy? Čtěte: Stavíte terasu? Jaký materiál vybrat?

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: www.fabartdiy.com, fayrehalefarm.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha